ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Листопад ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

Сьогодні в Україну з перемогою прибули спортсмени-легкоатлети з Других Глобальних Ігор Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
14.07.2009

 Сьогодні, о 14:30, наша збірна команда з легкої атлетики прибула в Україну, повертаючись з м.Ліберець, Чеської Республіки, де з 5 по 14 липня проходили Другі Глобальні Ігри для спортсменів з вадами фізичного та інтелектуального розвитку.

Українські легкоатлети з вадами фізичного та інтелектуального розвитку вже традиційно показали високий професіональний клас на цьому міжнародному спортивному форумі. Наші спортсмени - перші у світі серед 23-країн учасниць змагань з легкої атлетики!

 

Зустрічаючи наших спортсменів у стінах Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту президент НКСІУ Валерій Михайлович Сушкевич та начальник Укрценру Інваспорт Оксана Анатоліївна Скугарева тепло привітали спортсменів та тренерів з потужною перемогою: "По-різному завжди виступають команди, Ваша - стала абсолютно унікальною. Ви привезли 8 золотих, 9 срібних нагород та жодної бронзи... Із 14 спортсменів лише двоє не вибороли нагород... Це приємно відзначити, адже така Ваша перемога була потрібною в Україні багатьом. Успіх нашої команди - своєрідний показник того, що Ви готові стати в паралімпійську сім'ю, увійти в систему Паралімпійських ігор".

Глобальні ігри 2009 року стали Другими Іграми для людей з вадами фізичного та розумового розвитку, об’єднавши на своїх спортивних площадках близько 800 спортсменів з 34 країн світу.

 

Учасники цього почесного міжнародного світового форуму  взяли участь у таких видах спорту як:  легка атлетика, баскетбол, велогонки, футзал, дзюдо, плавання, настільний теніс, гребля,  теніс.

 

Українська збірна команда спортсменів з вадами фізичного та розумового розвитку, яка була представлена лише 14 спортсменами, досить успішно виступила у Других Глобальних іграх, взявши серед 23 країн світу участь у змаганнях з легкої атлетики та посівши серед 210 спортсменів-легкоатлетів першу світову позицію і по кількості золотих нагород, і по загальній кількості нагород в цій дисципліні.

 

Загалом, змагаючись на легкоатлетичній арені містечка Яблунець з 7 по 11 липня наша команда завоювала 17 нагород, серед яких – 8 золотих медалей та 9 срібних нагород (Цікавим є той факт, що у складі команди України - 2 спортсмени з вадами слуху - Лісова Наталія та Прокопенко Ярослав).

Окрім того, лідеру нашої команди за кількістю нагород найвищого ґатунку Голінею Андрію (Івано-Франківська обл.) вдалось завоювати 2 світові рекорди на дистанціях 5 000 м та 10 000 м, лідеркою серед жінок стала Лісова Наталія із загальною кількістю  4 нагороди найвищого ґатунку. Окрім того, на церемонії закриття Глобальних Ігор нашим спортсменам-лідерам було присвоєно звання найкращих спортсменів Глобальних Ігор-2009 - Голінею Андрію та Лісовій Наталії. Загалом, жіночу команду було відзначено як найкращу третю команду у світі.

 У цілому нашими переможцями стали:

Чоловіки: 

·        Голіней Андрій (Івано-Францівська обл.)золото на дистанції 5000 м, світовий рекорд; золото на дистанції 10 000, світовий рекорд, золото на дистанції 3000 м у бігові з перешкодами

·        Щербина Віктор (Дніпропетровська обл.) срібна нагорода у бігові на 1500 м, срібло на дистанції 3000 м, біг з перешкодами

·        Прокопенко Ярослав (м.Київ) – срібло  у дисципліні 110 м з перешкодами, срібло у потрійному стрибку 

·        Юров Сергій (Херсонська обл..) – срібло у метанні списа

 

Жінки:

·        Лісова Наталія (Дніпропетровська обл..) – золото на дистанції 200 м, золото на дистанції 400 м, золото в естафеті 4Х100 м, золото в естафеті 4Х400м 

·        Даниліна Людмила (Херсонська обл..) – золото у ходьбі на 5000 м, золото в естафеті 4Х100 м, золото в естафеті 4Х400м 

·        Кобиляцька Наталія (Луганська обл..) - золото в естафеті 4Х100 м, золото в естафеті 4Х400м 

·        Марунич Олена (Миколаївська обл..) - золото в естафеті 4Х100 м, золото в естафеті 4Х400м 

·        Кандиба Ірина (Миколаївська обл.) – срібло у бігу на дистанції 3000 м , срібло у бігу на дистанції 5000 м

·        Куделя Світлана (Івано-Франківська обл..)срібло, стрибок в висоту

·        Шпачинська Вікторія (Миколаївська обл..) -  срібло у метанні списа

 

 

 

Хронологія наших перемог: 

 

7 липня

Даниліна Людмила – 1 місце 5000 м, хода

Голіней Андрій –  1 місце 3000 м, біг з перешкодами

Щербина Віктор – 2 місце 3000 м, біг з перешкодами

 

8 липня

Кандиба Ірина – 2 місце, 3000 м

 

9 липня

Щербина Віктор – 2 місце, 1500 м

Лісова Наталія – 1 місце, 400 м

Голіней Андрій – 1 місце, 10 000 м – світовий рекорд

 

10 липня

Куделя Світлана – 2 місце, стрибок в висоту

Естафета, жінки 4Х100 – 1 місце, Кобиляцька, Даниліна, Марунич, Лісова

 

11 липня

Шпачинська Вікторія – 2 місце, спис

Прокопенко Ярослав – 2 місце, 110м з перешкодами

Лісова Наталія – 1 місце, 200м

Юров Сергій – 2 місце, спис

Кандиба Ірина – 2 місце, 5000 м

Прокопенко Ярослав – 2 місце, потрійний стрибок

Голіней Андрій – 1 місце, 5000 м, світовий рекорд

Естафета, жінки 4Х400 – 1 місце, Кобиляцька, Даниліна, Марунич, Лісова

 

У цілому, за офіційним повідомленням Оргкомітету Глобальних ігор, в яких вже двічі поспіль брала участь наша команда, Ігри-2009 увійдуть в історію як останні, адже за прогнозами фахівців міжнародного паралімпійського спорту, є вела ймовірність того, що спортсмени з вадами фізичного та інтелектуального розвитку братимуть участь у ХIV  літніх Паралімпійських іграх 2012 року, що пройдуть у Лондоні. 

 

Додатково факти з історії:

Наразі Глобальні ігри (The Global Games) є своєрідним аналогом Паралімпійських ігор. Вони були організовані Міжнародною федерацією спорту спортсменів з вадами розумового та фізичного розвитку для спортсменів з вадами розумового та фізичного розвитку, котрі, починаючи з Паралімпіади-2000 (Сідней), не беруть участь в Паралімпійських іграх. В програму Других Глобальних ігор було включено наступні види спорту: легка атлетика, баскетбол, велоспорт, футзал, плавання, настільний теніс, теніс, дзюдо (як демонстраційний вид спорту), веслування.

 

 Перші літні Глобальні ігри пройшли в 2004 році в Швеції, м. Боллнас. В них брали участь спортсмени 23-ти країн світу, котрі змагались у наступних видах спорту: легка атлетика, баскетбол, велогонки, футзал, плавання, настільний теніс, теніс. Дзюдо було представлено як демонстраційний вид спорту.  Детальніше: http://www.globalgames09.com/info.htm

 

Прес-служба НКСІУ

 

 

 
< Попередня   Наступна >