ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Вересень ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Авторизація





Забули пароль?
Разом на сайті
Зараз на сайті: 3 гостей
Національна паралімпійська збірна команда з плавання – перша в Європі Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
20.08.2018
39519408_927482874121570_687830534188957696_n.jpg

Національна паралімпійська збірна команда з плавання яскраво виступила на чемпіонаті Європи з плавання, що з 13 по 19 серпня проходив в м. Дублін, Ірландія.  Нашій команді вдалось показати справжній український результат: 106 високих нагород, серед яких 33 золоті, 44 срібні та 29 бронзових медалей та перше місце (вже другий раз поспіль) в Європі! Сьогодні, 20 серпня, наших славних паралімпійців о 17:10 зустрічаємо в аеропорту Бориспіль (термінал D). 

 

 

У змаганнях  взяли  участь  близько 500 спортсменів з 40 країн світу. Другою у медальному заліку стала команда Італії, яка виборола 72 медалі, з яких 28 золотих, 23 срібних та 21 бронзових. Третє місце посіла команда Великобританії - 55 нагород, 20 золотих, 18 срібних та 17 бронзових. 28 країн Європи вибороли медалі цього чемпіонату.

 

Від команди України виступило 48 спортсменів з 13 областей України: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Харківська, Херсонська та м.Київ. Це найбільше за всю історію участі в чемпіонатах Європи з паралімпійського плавання представництво українських спортсменів.

 

У складі команди  -  33 чоловіки та 15  жінок:

 

·       спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату - 31 особа, з яких 14 пересуваються на візку;

·       спортсмени з порушеннями зору - 16 осіб, з яких 5 тотально незрячих;

·       та 1 спортсмен з порушення розумового і фізичного розвитку.

 

Команда досить молода: середній вік національної збірної команди України з плавання  - менше 25 років. Найстарший спортсмен  - харків'янин Головко Олександр - 46 років, наймолодшим спортсменам по 14 років (2003 року народження) - представник Харківського регіону, тотально незрячий спортсмен Сербін Михайло та спортсменка у візку з Миколаївської області Гонтарь Анна. (До речі, Гонтарь Анна виборола 1 золоту, 1 срібну та 2 бронзові медалі,  Сербін Михайло виборов 3 місце на дистанції 400 м вільним стилем з результатом 5:17.86, а також у його здобутку ще два четвертих та два п'ятих місця.) 

  

36 спортсменів з 48 повертаються в Україну з високими нагородами, 19 з них - зі званням чемпіонів Європи. У команді - 9 мультимедалістів з кількома золотими нагородами.

 

Найвдаліше від команди України виступила Єлизавета Мерешко (у цілому та серед жінок), вона виборола 5 золотих та 3 срібні нагороди (1 золота та 1 срібна медалі з яких - у естафеті), серед чоловіків найкращим став  Денисенко Ярослав - у його доробку 5 золотих та 2 срібні нагороди (1 золота медаль з яких - у естафеті).

 

Мультимедалісти України:

Максим Крипак - 7 нагород, 4 золотих і 3 срібні

Смирнов Віктор - 7 нагород, з яких 3 золотих, 3 срібних та 1 бронзова

Дубров Денис - 7 нагород, 2 золотих, 4 срібних та 1 бронзова

Богодайко Євгеній - 6 нагород, 3 золотих та 3 срібних 

Піддубна Марина - 5 нагород, з яких 2 золотих, 2 срібних та 1 бронзова

Семененко Ярослав - 4 нагороди, з яких 3 золотих та 1 срібна

Хруль Оксана  - 3 нагороди, з яких 2 золоті та 1 бронзова нагороди.

 

 

Досить вдало виступили і дебютанти: 6 із 9-ти дебютантів повертаються в Україну з високими нагородами - Гонтарь Анна, Остапченко Денис, Трусов Андрій, Гаращенко Кирило, Сербін Михайло та Крайник Василь, котрим вдалось вибороти високі нагороди чемпіонату Європи.

 

Найкраще серед дебютантів виступили Крайник Василь, який виборов 1 золоту та 3 бронзові нагороди, представляючи (вперше) спортсменів з порушеннями розумового та фізичного розвитку, Гаращенко Кирило - 1 золота та 5 срібних медалей, Гонтарь Анна - 1 золота, 1 срібна та 2 бронзові нагороди, Трусов Андрій - 1 золота, 1 срібна та 1 бронзова нагороди. До речі, своєрідною цікавинкою цього чемпіонату Європи стало те, що уперше включено спортсменів з порушеннями розумового та фізичного розвитку (порушення інтелекту).

 

Цей чемпіонат Європи був досить щедрим на рекорди: усього представниками 40 країн було побито 22 рекорди світу та 31 - Європи. Серед них яскравою рекордною сторінкою стала Україна: 6 рекордів світу (2 з них - у естафетах) та 8 рекордів Європи.

 

Рекорди встановлювали:

Мерешко Єлизавета - 2 рекорди  (1 рекорд Європи та 1 рекорд світу).

Піддубна Марина, тотально незряча, 2 рекорди (1 рекорд Європи та 1 рекорд світу);

Семененко Ярослав - 3 рекорди (1 рекорд світу та 2 рекорди Європи)

Крипак Максим - 1 рекорд Європи;

Дубров Денис - 2 рекорди (1 рекорд Європи та 1 рекорд світу)

естафета 4х50 м комплексне плавання та 4х100 м вільним стилем - 4 рекорди ( 2 рекорди світу та 2 рекорди Європи).

 

А також цей чемпіонат був щедрим і на 2 (!!!) українські подіуми: Федина Олексій (золото), Веракса Максим (срібло) та Чуфаров Данило (бронза) - 100 м брасом (клас S12), Ілля Яременко (золото), Олексій Денисенко (срібло), Максим Веракса (бронза) - 50 м вільним стилем клас S12. 

 

Під час проведення чемпіонату Європи з плавання було проведено міжнародну медичну класифікацію 32 українським  спортсменам (нова  або перекласифікація). Решта спортсменів з інвалідністю пройшли міжнародну медичну класифікацію  під час проведення міжнародних турнірів протягом цього року з  самого його початку.

 

До речі, саме на цьому чемпіонаті було переглянуто класи спортсменів та відбулось об'єднання деяких класів (найважчого з менш важким, що не могло не відобразитись на результаті). Так, найважче серед українських спортсменів видалось Колю Антону - його найважчий клас було об'єднано, але попри все він зміг вибороти бронзову нагороду.

 

Хочеться зазначити, що цей чемпіонат мав велику кількість важких класів та високий конкурентний рівень, особливо у класі SD та високу насиченість класу S12. До речі, Україну в цьому класі представило 6 спортсменів, і тут не обійшлось без напруженої конкурентної боротьби і серед українських спортсменів: так, наприклад, в одному із запливів Денис Дубров виграв у Максима Крипака 0,5 сотих секунди (!).

 

А ще - вперше за всю історію участі в чемпіонаті Європи українські спортсмени відчули таку потужну підтримку української діаспори. Усі були приємно здивовані - адже ірландська українська діаспора підтримувала команду щодня - від прильоту до прощання з чемпіонатом Європи.

 

На фейсбук-сторінці  Національного комітетут спорту інвалідів України - https://www.facebook.com/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine/ - вперше проходила пряма трансляція цього чемпіонату Європи, права на яку Комітетові делегував Міжнародний паралімпійський комітет (IPC). 

 

 

Особисті результати  спортсменів

 

№ п/п

Прізвище, ім`я спортсмена

Область

Номер програми

Зайняте місце

 

Прізвище, ініціали тренера

Спортсмени з ураженнями ОРА

1

Панібратець Євген

 

Миколаївська

50м. на спині

200м. в.ст.

7м.

7м.

 

Ільїна Т.А.

2

Веракса Максим

Харківська

100м. брас

50м. в.ст.

100 в.ст.

2м.

3м.

2м.

Кеке В.Г.

3

Богодайко Євгеній

Полтавська

200 м. комплекс

50м. батерфляй

100м. брас

100м. на спині

50м. в.ст.

100м. в.ст.

4х100 в.ст. естафета

 

7м.

 

1м.

 

1м.

1м.

2м.

2м.

2м.

 

 

Калайда І.С.

4

Чуфаров Данило

Донецька

400м. в.ст.

100м. брас

200м. комплекс

100м. батерфляй

2м.

3м.

2м.

5м.

Казначеєв А.В.
Вангелев В.А.

5

Хруль Оксана

Полтавська

100м. брас

100м. на спині

50м. батерфляй

4х50 комплекс естафета

1м.

5м.

3м.

 

1м.

Бойко Г.М.

6

Денисенко Катерина

М. Київ

50м. в.ст.

100м. на спині

100м. батерфляй

3м.

3м.

2м.

Сальникова О.С.
Ситникова Я.Н.

7

Федина Олексій

Київська

100м. брас

1м.

Турчин В.Н.

8

Божинський Юрій

Полтавська

200м. комплекс

100м. брас

50м. в.ст.

15м.

3м.

2м.

Калайда І.С.

9

Денисенко Ярослав

Полтавська

400м. в.ст.

50м. в.ст.

100м. на спині

200м. комплекс

100м. в.ст.

100м. батерфляй

4х100 в.ст. естафета

1м.

2м.

1м.

1м.

1м.

2м.

 

1м.

Калайда І.С.

10

Дубров Денис

Дніпропетровська

100м. брас

50м. в.ст.

100м. батерфляй

200м. комплекс

100м. в.ст.

4х100 в.ст. естафета

 

2м.

2м.

1м.

 

1м.

3м.

2м.

 

 

Толокняник С.В.

11

Смирнов Віктор

Донецька

50м. в.ст

100м. брас

400 м. в.ст.

100м. на спині

200м. комплекс

100м. в.ст.

100м. батерфляй

 

2м.

1м.

1м.

1м.

2м.

3м.

2м.

Казначеєва С.М.

12

Савцова Вікторія

Запорізька

50м. в.ст

100м. брас

400м. в.ст.

50м. батерфляй

100м. в.ст.

2м.

3м.

8м.

4м.

 

3м.

Самородіна Н.А.

Воробйова Л.А.

13

Бондаренко Роман

Харківська

50 м. на спині

200м. в.ст.

100м. на спині

 

6м.

2м.

5м.

Громов А.О.

14

Бережна Яна

Харківська

100м. брас

400м. в.ст.

200м. комплекс

2м.

4м.

3м.

Воронцова О.В.

15

Гонтарь Анна

Миколаївська

50м. батерфляй

200м. комплекс

100м. на спині

50м. в.ст.

100м. в.ст.

5м.

 

1м.

2м.

3м.

3м.

Ільїна Т.А. Ільїн М.С.

16

Кліпперт Сергій

Донецька

100м. на спині

100м. в. ст.

2м.

4м.

Казначеєва С.М.

17

Семененко Ярослав

Донецька

200м. комплекс

50м. на спині

50м. в.ст.

50м. батерфляй

4х50 в.ст. естафета

4х50 комплекс естафета

5м.

1м.

4м.

1м.

 

2м.

 

1м.

Соколов Б.І.

18

Гриненко Богдан

Миколаївська

100м. брас

100м. в.ст.

7м.

5м.

Ільїна Т.А. Ільїн М.С.

19

Крипак Максим

Харківська

100м. на спині

400м. в.ст.

50м. в.ст.

100м. батерфляй

200м. комплекс

100м. в.ст.

4х100 в.ст. естафета

 

1м.

1м.

1м.

2м.

 

2м.

1м.

2м.

 

 

Кеке В.Г.

20

Якібюк Ольга

Одеська

50м. в.ст.

400м. в.ст.

100м. на спині

8м.

7м.

6м.

Воробйова Л.А.

21

Ванзенко Дмитро

Дніпропетровська

100м. брас

400м. в.ст.

100м. в.ст.

 

3м.

5м.

7м.

Мкртчан О.Х.

22

Матло Ярина

Рівненська

100м. на спині

5м.

Палюх О.Г.

23

Піддубна Марина

Харківська

50м. в.ст.

100м. брас

100м. на спині

200м. комплекс

100м. в.ст.

4х100 в.ст. естафета

 

1м.

5м.

3м.

2м.

2м.

1м.

Воронцова О.В.

24

Козленко Андрій

Миколаївська

Не пройшов класифікацію

-

Ільїн М.С.

25

Стеценко Анна

Дніпропетровська

200м. комплекс

100м. на спині

100м. в.ст.

50м. в.ст.

4х100 в.ст. естафета

 

2м.

2м.

2м.

2м.

1м.

Мкртчан О.Х.

26

Завалій Анастасія

Полтавська

200м. комплекс

100м. брас

8м.

5м.

Бойко Г.М.

27

Яременко Ілля

М. Київ

50м. в.ст.

100м. батерфляй

 

1м.

4м.

Турчин В.Н.

28

Свідерська Ольга

Кіровоградська

50м. в.ст.

50м. брас

150м. комплекс

50м. на спині

4х50 в.ст. естафета

 

3м.

3м.

2м.

3м.

2м.

Кузніцова О.А.

29

Виноградець Дмитро

Полтавська

100м в.ст

50м. в.ст.

150м. комплекс

200м. в.ст.

50м. на спині

6м.

9м.

3м.

5м.

3м.

Бойко Г.М.

30

Остапченко Денис

Полтавська

100м в.ст

50м. в.ст.

50м. на спині

200м. в.ст.

8м.

2м.

2м.

2м.

Бойко Г.М.

31

Мерешко Єлизавета

Херсонська

50м. в.ст.

200м. комплекс

100м. брас

100м. на спині

400м. в.ст.

100м. в.ст.

4х50 в.ст. естафета

4х50 комплекс естафета

1м.

2м.

1м.

2м.

1м.

1м.

2м.

 

1м.

 

Бенедик Е.Д.

32

Паламарчук Сергій

Миколаївська

50м. в.ст.

50м. на спині

200м. в.ст.

5м.

5м.

6м.

Ільїн М.С.

33

Попов Станіслав

Запорізька

100м. на спині

50м. в.ст.

6м.

8м.

Удалов Д.О.

34

Деревінський Андрій

Кіровоградська

100м в.ст.

50м. в.ст.

150м. комплекс

200м. в.ст.

4х50 комплекс естафета

4м.

4м.

5м.

4м.

1м.

Кузніцова О.А.

35

Коль Антон

Дніпропетровська

50 м. на спині

100м. на спині

4м.

3м.

Вдовиченко Г.А.

36

М'ясоєдов Павло

Харківська

50м. в.ст.

50м. брас

150м. комплекс

200м. в.ст.

8м.

9м.

10м.

8м.

Зургалідзе А. Ю.

37

Трусов Андрій

Донецька

200м. комплекс

50м. батерфляй

100м. брас

100м. на спині

50м. в.ст.

100м. в.ст.

400м. в.ст.

 

9м.

2м.

 

4м.

5м.

1м.

3м.

4м.

 

Казначеєв А.В.

38

Вербова Марина

Запорізька

50м. в.ст.

50м. брас

150м. комплекс

100м. в.ст.

50м. на спине

5м.

3м.

1м.

10м.

2м.

Удалов О.Г.

39

Головко Олександр

Харківська

50 м. на спині

100м. на спині

7м.

8м.

Головко В.М.

40

Артюхов Олександр

Харківська

50м. в.ст

100м. брас

100м. на спині

200м. комплекс

100м. в.ст.

100м. батерфляй

 

10м.

9м.

6м.

9м.

10м.

7м.

Воронцова О.В.

41

Комаров Олександр

Донецька

50м. в.ст

200м. комплекс

100м. брас

100м. на спині

100м. в.ст.

3м.

10м.

4м.

3м.

2м.

Лисенко В.Г

42

Гаращенко Кирило

Запорізька

200м. комплекс

400м. в.ст.

100м. на спині

100м. в.ст.

50м. в.ст.

4х100 в.ст. естафета

2м.

2м.

2м.

2м.

2м.

1м.

Самородіна Н.А.

43

Кабишев Олексій

Запорізька

100м. брас

50м. в.ст.

100м. в.ст.

50м. батерфляй

4х50 в.ст. естафета

 

8м.

8м.

9м.

5м.

 

2м.

Удалов О.Г.
Удалов Д.О.

44

Козлова Ніна

Донецька

100 м. брас

400м. в.ст.

6м.

12м.

Казначеєв А.В.

45

Сербін Михайло

Харківська

50м. в.ст.

100м. брас

400м. в.ст.

100м. на спині

200м. комплекс

100м. в.ст.

100м. батерфляй

 

9м.

5м.

3м.

4м.

5м.

9м.

4м.

Воронцова О.В.

46

Ткачук Катерина

Одеська

50м. в.ст.

100м. брас

400м. в.ст.

100м. на спині

200м. комплекс

100м. в.ст.

5м.

7м.

5м.

1м.

5м.

4м.

Палюх О.Г. Воробйова Л.А.

47

Крайник Василь

Донецька

100м. брас

200м. в.ст.

100м. на спині

100м. батерфляй

200м. комплекс

3м.

4м.

3м.

3м.

 

1м.

Соколов Б.І.

48

Квасниця Мар'ян

 

Львівська

50м. в.ст.

400м. в.ст.

4х100 в.ст. естафета

5м.

6м.

2м.

Сальнікова О.С.

 

 

 

RANK

NPC

     

TOTAL

1

Ukraine

33

44

29

106

2

Italy

28

23

21

72

3

Great Britain

20

18

17

55

4

Netherlands

16

8

5

29

5

Spain

13

16

23

52

6

Belarus

10

1

3

14

7

Germany

8

4

10

22

8

Greece

6

2

1

9

9

Poland

4

5

4

13

10

Israel

3

3

6

12

11

France

2

4

8

14

12

Switzerland

2

3

3

8

13

Hungary

2

2

5

9

14

Czech Republic

2

2

1

5

15

Turkey

1

1

2

4

16

Ireland

1

1

1

3

17

Latvia

1

0

1

2

 

Slovenia

1

0

1

2

19

Croatia

1

0

0

1

20

Sweden

0

2

4

6

21

Portugal

0

2

3

5

22

Austria

0

2

2

4

23

Norway

0

2

1

3

24

Iceland

0

2

0

2

25

Finland

0

1

1

2

26

Cyprus

0

1

0

1

 

Estonia

0

1

0

1

28

 Denmark

0

0

2

2

 

 


Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України 

 

 
< Попередня   Наступна >