Авторизація

Забули пароль?
Разом на сайті
Зараз на сайті: 1 гість

2 рекорди та понад 50 медалей: як зустрічали українських паралімпійців в аеропорту "Бориспіль" Надіслати електронною поштою
28.08.2018

Понад три десятки спортсменів повернулися додому з нагородами та новими цілями

Два світові рекорди та понад 50 медалей. Із сріблом та бронзою у командному заліку додому повернулися дві українські паралімпіські збірні. В аеропорту "Бориспіль" спортсменів зустріли гучними оплесками та вигуками, емоції бачив Мирослав Солонар.

Найкращих українських паралімпійців зустріли рідні, друзі та чиновники від спорту. Понад три десятки спортсменів, тут дві різні команди: одна брала участь у Чемпіонаті Європи з легкої атлетики у Німеччині, інша – у Чемпіонату світу з параканое, що пройшов у Португалії. Серед легкоатлетів однією з кращих була Лейля Аджаметова. Вона виборола два золота в бігу на стометрівці в особистому та командному заліку, і срібло на дистанції 400 метрів.

"Була велика відповідальність - на попередніх змаганнях я була лідером, тому це велика відповідальність показати хороший результат. Я трохи хвилювалася, але все ж вдалося зібратися і показати ті результати, на які ми готувалися", - поділилася спортсменка.

На змаганнях у Берліні українським паралімпійцям вдалося побити 2 рекорди світу та натомість встановити 5 рекордів Європи з легкої атлетики. А в командному заліку посісти третє місце.

"За чотири роки, з Лондона починаючи наша команда не мала нових спортсменів. Виступала на отому резерві, який був закладений декілька років назад. А от зараз в Лондон на ЧС, який був торік і сюди на Чемпіонат Європи виїхало дуже багато молодих спортсменів, 2000-1999 років народження, по 18-19 років і вони не тільки завоювали золоті медалі, а й показали, що можуть боротися на Паралімпіаді", - пояснив тренер Національної збірної паралімпійців з легкої атлетики Андрій Фатєєв.

Так само вдало українці виступили на Чемпіонаті світу з параканое, де здобули друге загальнокомандне місце. Срібна призерка Наталія Лагутенко впевнена, результат був би ще кращий, за умови збільшення фінансування збірної. Зокрема, нарікає на нестачу човнів.

"Сильні дівчата, але чогось нам напевно не вистачило, може це пов'язано з тим, що у нас один човен на чотирьох ми його ділимо. Може допоможуть нам і закуплять, і тоді зможемо тренуватися", - пояснює срібна призерка ЧС з параканое Наталія Лагутенко.

Нині для спортсменів час відпочити. А далі вже готуватися до Паралімпіади-2020, що відбудеться в японській столиці Токіо. Бо жартують, що медалі носити неважко.