Разом на сайті
Зараз на сайті: 1 гість
Спортивна сенсація: українські спортсмени стали першими в адаптованому веслуванні Надіслати електронною поштою
01.09.2009
p8300508_320x200.jpg9 спортсменів-інвалідів вибороли перше місце для України у адаптованому веслуванні на чемпіонаті світу, що пройшов в Познані, Польща.

В період з 21 по 31 серпня 2009 року збірна команда України з академічного веслування у складі 9 спортсменів взяла участь у чемпіонаті світу, який проходив в м. Познань (Польща). Традиційно змагання з адаптованого веслування проходили одночасно з чемпіонатом світу серед здорових спортсменів. Представники 18 країн змагались у виявленні кращих з кожного класу човнів (одиночні - чоловіки та жінки, парні - змішані, четвірки - змішані, четвірки - спортсмени з вадами інтелекту).

2009-08-29_182348_320x200.jpgВ класі AM1x (чоловіки, одиночні) від України брав участь Андрій Кривчун, для якого цей чемпіонат світу став першим у спортивній кар‘єрі. Незважаючи на хвилювання він показав феноменальний результат - друге місце у фіналі, завоювавши почесну срібну медаль для нашої команди. До слова сказати - перше місце у цій водній гонці посів спортсмен з Великобританії, чемпіон Паралімпійських ігор 2008 року в м. Пекін, Том Аггар.

2009-08-29_182249_320x200.jpgВ класі AW1x (жінки, одиночні) у фіналі з шести човнів найшвидшою стала спортсменка з України Алла Лисенко, для якої дебютний чемпіонат світу одразу виявився золотим. Друге та третє місце посіли спортсменки з Франції та Білорусі відповідно.

В класі  ТА2х (парні, змішані) Україну представляли Дмитро Іванов та Ірина Кириченко. Фінальна гонка виявилась дуже напруженою, адже до останньої секунди одразу 5 човнів вели боротьбу за золото чемпіонату світу. Надзвичайно приємно, що найсильнішим екіпажем виявився екіпаж з України, який випередив бразильців, бронзових призерів Паралімпійських ігор в Пекіні на 0,84 секунди. 2009-08-29_182614_320x200.jpg

В класі LTAMix4+ (четвірки з рульовим, змішані) екіпаж у складі Павла Горбоноса, Володимира Шарубіна, Олени Пухаєвої, Катерини Морозової та Володимира Козлова також показав достойний результат у фіналі та посів п‘яте місце, програвши близько 8 секунд переможцям - збірній Великобританії. Тренери наших 9-ти спортсменів - Бондаренко Ю.Р., Максимов Р.Ю.