ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
2018
³
䳿
³
'

free counters

Live Traffic Feed
: ˲ϲֲ ’ Dz ˲
- Ѳ   
30.10.2009

 

НЕВИМОВНА ВТРАТА: ПАРАЛІМПІЙЦІ СКОРБЛЯТЬ У ЗВ’ЯЗКУ ЗІ СМЕРТЮ ТРЕНЕРА З ПАУЕРЛІФТИНГУ БОСОГО АЛІМА ПЕТРОВИЧА

 

Паралімпійська дружина зазнала великої скорботи у зв’язку з передчасною смертю заслуженого тренера України з пауерліфтингу Босого Аліма Петровича.

 

 

Алім Босий пройшов життєвий шлях, гідний справжнього громадянина своєї держави, знаного й авторитетного тренера, терплячого вихователя спортсменів-паралімпійців (у тому числі – й діток з інвалідністю). Ще з 1972 року він працював у системі фізичної культури і спорту на тренерських посадах, а з 1991 року - у системі фізичної культури і спорту інвалідів, з 1997 по1998 рік - був головним тренером збірної команди України з пауерліфтингу, з 2001 року – тренером-викладачем з пауерліфтингу Запорізької обласної Дитячо-Юнацької Спортивної Школи Інвалідів (ДЮСШІ), з 2004-2009 рр.  - очолював Запорізький обласний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» (посада – начальник). Однак тривала хвороба не дала Аліму Петровичу досягти всього, що він собі задумав, про що мріяв та що планував: у віці 60 років жорстока смерть вирвала його з наших рядів (Алім Босий народився 23 квітня 1949 року у селищі Чернігівка Запорізької області). Аліма Петровича дуже не вистачатиме родині, не вистачатиме колегам, спортсменам-паралімпійцям і Україні.

 

За роки своєї продуктивної діяльності він виховав більш ніж 11 майстрів спорту, 4 майстрів спорту міжнародного класу, багатьох чемпіонів світу, Європи та Паралімпійських ігор, рекордсменів України та Паралімпійських ігор. Його вихованцями стали: Фролова Тетяна Миколаївна - заслужений майстер спорту України, багаторазова чемпіонка та рекордсменка України, бронзова призерка чемпіонату Європи 2001 року, срібна призерка чемпіонату Європи 2003 року (вагова категорія до 82,5кг)., чемпіонка Європи 2007 року (вагова категорія  до 82,5 кг), фіналістка  ХІІІ  літніх  Паралімпійських ігор 2008  року (м. Пекін) з пауерліфтингу (5 місце) серед спортсменів - інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату; Широколава Тетяна Юріївна - майстер спорту України міжнародного класу, чемпіонка Європи 2007 року (вагова категорія до 56 кг), фіналістка  ХІІІ  літніх  Паралімпійських ігор 2008  року (м. Пекін) з пауерліфтингу (4 місце) серед спортсменів - інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату та багато інших спортсменів та спортсменок.

 

Смуток і горе переживаємо нині всі – і родичі, і близькі, і його вихованці-спортсмени, і ми, його колеги з Національного комітету спорту інвалідів України та Українського центру з фізичної культури і спорту «Інваспорт». Алім Петрович  залишиться завжди з нами – в думках, планах, надіях, звертатимемось до його вихованців, до спогадів, що нагадуватимуть нам його, вірного Сина України, невимовну втрату паралімпійського спорту.

 

В особі Аліма Петровича мали ми чудову Людину, доброго товариша, порадника, який умів не тільки передавати молодим свої недюжинні знання, але й допомогти всім, чим міг. Тому й згадуємо Його повсякчас і пишаємось тим, що Він був і залишається з нами.

Вічна пам’ять!

Працівники Національного комітету спорту інвалідів України та

Укрцентру "Інваспорт"

 
<   >