ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Липень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Юлія Тимошенко: Україна на вірному шляху у створенні суспільства без бар’єрів Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
05.12.2009

Щороку, 3 грудня, у Всесвітній день інвалідів уряди цивілізованих країн, звертаючи посилену увагу на проблеми інвалідів, роблять особливий акцент на аналізі вирішення важливих питань їх тотальної бар`єрності, правової захищеності, питань отримання ними освіти та працевлаштування, аспектів інтеграції людей з інвалідністю у суспільство...

27 років поспіль світове співтовариство відзначає Міжнародний День людей з інвалідністю, поштовх до встановлення якого стало прийняття Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 3 грудня 1982 року Резолюції № 37/52 ‛ Всесвітня програма дій по відношенню до інвалідів“. Це не був найперший міжнародний правовий документ, присвячений цій важливій проблематиці, але саме від тієї пам'ятної дати – 3 грудня 1982 року веде свій відлік цей особливий день посиленої концентрації уваги на вирішенні проблем інвалідів.

Вперше за всю історію незалежності нашої держави цього року саме 3 грудня відбулось спеціальне розширене позачергове засідання Уряду з питань вирішення проблем інвалідів.

Розпочинаючи спеціальне позачергове засідання Уряду, Прем’єр наголосила, що вперше зібралась саме та команда, яка реально може вирішити проблеми інвалідів. Ця команда, за словами Юлії Тимошенко, включила цього року не тільки найвищі інституції влади – міністерства та відомства України, але й безпосередніх учасників вирішення проблем інвалідів – громадських організацій інвалідів. «Завдяки тому, що ви правильно нам поставили завдання, сьогодні ми прийняли 17 важливих рішень - нормативно-правових актів, спрямованих на всебічну підтримку інвалідів України», - наголосила Ю.Тимошенко. «Активісти громадського руху - представники Національної Асамблеї акцентували на необхідності першочергового вирішення саме цих проблем. І я вдячна їм за розуміння нинішньої економічної ситуації, за те, що вони не вимагали того, що є фінансово неможливим у теперішніх умовах. Особливо хочу підкреслити, що правові акти Кабінету Міністрів України, що приймаються на цьому спеціальному засіданні Уряду є продуктом наполегливої спільної роботи Кабінету Міністрів, фахівців його Секретаріату, відповідних міністерств та відомств та представників Національної Асамблеї інвалідів, участь яких не обмежилась висловленням лише ідей та побажань, а полягала у поточній роботі, у відпрацюванні кожного слова, кожного рядка постанови та розпорядження», - додала Прем’єр-міністр. «Таким чином ми сьогодні з вами завершили прийняття саме тих документів, які за вашими пропозиціями є невідкладними і важливими», - наголосила Юлія Тимошенко, звертаючись до представників громадських організацій інвалідів України.

Зокрема, Уряд ухвалив законопроект «Про ратифікацію Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї». Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко доручила Секретаріату Кабінету Міністрів невідкладно направити цей законопроект до парламенту і звернутися до Голови Верховної Ради Володимира Литвина з проханням розглянути його до кінця цього року.

Кабінет Міністрів прийняв низку документів, які створюють умови для людей з обмеженими можливостями у сфері транспорту. Зокрема, йдеться про оснащення кожного маршруту громадського транспорту, як мінімум, одним транспортним засобом, пристосованим для перевезення інвалідів, створення умов для паркування їх транспортних засобів.

Уряд також ухвалив 4 документи, спрямовані на поліпшення медичного забезпечення людей з обмеженими можливостям. Зокрема, Уряд затвердив порядки забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними засобами та санаторно-курортними путівками.

Крім того, Уряд прийняв низку рішень щодо підтримки обдарованої молоді з числа інвалідів та здобуття ними вищої освіти. Зокрема, з 1 січня 2010 року встановлено 100 академічних стипендій Кабінету Міністрів для студентів-інвалідів. Розмір стипендій становитиме 850 грн., а для інвалідів першої групи - на 50% більше. Крім того, Уряд затвердив план заходів щодо запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на період до 2012 року, відповідно до якої діти з інвалідністю будуть інтегрованими в загальноосвітній процес.

З метою розвитку паралімпійського та дефлімпійського руху в Україні Уряд надав у постійне користування 92 гектари землі у Львівській області Західному реабілітаційно-спортивному центру Національного комітету спорту інвалідів для будівництва об’єктів фізичної культури і спорту.

Прем’єр-міністр зазначила, що Україна є першою у світі з розвитку спорту для людей з обмеженими фізичними можливостями, зокрема, дітей. При цьому Юлія Тимошенко подякувала президенту Національного паралімпійського комітету Валерію Сушкевичу за те, що він багато років тому взяв під свій контроль це питання і довів до того стану, коли Україна відмічена міжнародними організаціями, як краща країна, в якій розвивається спорт для людей з обмеженими можливостями.

Крім того, Глава Уряду повідомила, що Україна має декілька реабілітаційних центрів зі спеціальними новітніми технологіями, які можуть вирішувати реальні проблеми. Зокрема, Прем’єр-міністр нагадала, що днями відвідала Міжнародну клініку відновного лікування (Центр Володимира Козявкіна) у Трускавці, де вирішуються проблеми дітей, хворих на церебральний параліч: «Я переконана, що ми зможемо, вивчаючи такий досвід найпотужніших центрів, передбачаючи фінансування, роблячи все для того, щоб такі центри були в кожній області, в кожних значимих містах України, ми зможемо це питання вирішувати».

До того ж рішенням Уряду збільшено вдвічі – до 100 кв. м – площі об’єктів державної власності, які надаються в оренду громадським організаціям інвалідів за пільговою орендною ставкою в розмірі 1%. Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила Міністерству фінансів України невідкладно проаналізувати усі бюджетні видатки, які необхідні для реалізації прийнятих Урядом рішень щодо розв’язання проблем соціального захисту інвалідів. Відповідне доручення Глава Уряду дала сьогодні під час позачергового засідання Кабінету Міністрів.

 Юлія Тимошенко зазначила, що, зокрема, необхідно відкоригувати видатки Стабілізаційного фонду на цей рік з урахуванням визначеної громадськими організаціями інвалідів пріоритетності, а також на 2010 рік підправити цифри, які забезпечують напрямки діяльності, пов’язані зі створенням умов життя для людей з обмеженими можливостями. За словами Прем’єр-міністра, ці фінансові зміни будуть ухвалені на найближчому засіданні Уряду.

Юлія Тимошенко також повідомила, що найближчими днями буде проведено спеціальну нараду під її головуванням, на якій обговорюватиметься концепція фінансування заходів, спрямованих на вирішення проблем людей з обмеженими можливостями: «Ми можемо на чомусь іншому заощадити гроші, але тут нам просто недопустимо ці гроші заощаджувати, нам потрібно їх витрачати у необхідній кількості».

За словами Ю.Тимошенко, Уряд введе жорсткий державний контроль за дотриманням вітчизняними підприємствами і організаціями законодавства щодо обов’язкового працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями. Відповідне рішення щодо посилення державного контролю за дотриманням законодавства щодо забезпечення роботою інвалідів ухвалене на засіданні Уряду. Прем'єр-міністр відзначила, що це рішення передбачатиме збільшення штрафів для підприємств-порушників. «За рахунок таких спеціальних штрафів ми створили 8 тисяч робочих місць. Наше завдання – 12 тисяч робочих місць до 2012 року. Але ми з випередженням виконаємо це завдання», - підкреслила Юлія Тимошенко. Прем'єр-міністр підкреслила, що робота для людей з обмеженими фізичними можливостями дуже потрібна, щоб відчувати себе самодостатніми і повноцінними: «Якщо вони матимуть роботу, то це, безумовно, буде вирішенням більшості їх проблем».

Крім того, Глава Уряду відзначила, що одним з головних напрямків роботи Уряду є створення необхідних умов для безперешкодного пересування інвалідів. Вона нагадала, що в липні поточного року Уряд ухвалив програму «Безбар'єрна Україна», яка послідовно виконується: «Україна на вірному шляху у створенні безбар’єрного суспільства… Сьогодні безбар’єрність, доступність стає, по суті, концепцією і філософією роботи кожного органу влади».

Вкінці свого виступу Прем’єр-міністр висловила подяку людям з інвалідністю за здатність до боротьби, за здатність змінювати наше життя та українське суспільство, окремо звернувшись і до урядовців: «Почуйте інваліда, пориньте у його проблеми, і ви знайдете вірних досвідчених фахових помічників у своїй повсякденній управлінській роботі, у своїх зусиллях, спрямованих на вирішення соціальних питань. Як, часто каже один мій колега по спільній політичній силі, депутат Львівської обласної ради від БЮТ Ярослав Грибальський : «Не робіть для нас, (тобто – для інвалідів) без нас». Запам’ятайте цю принципову позицію – треба йти разом, бути партнерами у формуванні державної політики по відношенню до інвалідів. Це - було завжди в очолюваних мною Урядах, це - буде і надалі, це - буде завжди!»

«3 грудня 2009 року відбулась унікальна подія – ми прийшли в Уряд попрацювати над вирішенням нагальних проблем інвалідів, - так розпочав свою промову президент Національного комітету спорту інвалідів, народний депутат України Валерій Сушкевич. Він подякував особисто Прем’єр-міністру Юлії Тимошенко, яка «вперше відкрила двері української влади для співпраці з інвалідами». «Сьогодні відбувається подія системної роботи Уряду і руху інвалідів, спрямована на те, щоб вирішити наші з вами проблеми, пов’язані з правами, пов’язані з державною підтримкою інвалідів. Це засідання Уряду – не експромт, зроблений швидкоруч, за ним стоїть праця багатьох громадських організацій інвалідів, опрацювання звернень громадян з інвалідністю…17 постанов Уряду, на яких наголосила Прем’єр – це і результат їхньої клопіткої роботи», - зазначив він. Особливий акцент він зробив на питанні ратифікації Конвенції ООН «Про права інвалідів», що була прийнята рік тому, у вересні 2008 року. «Ратифікація Конвенції викликала багато розмов і сумнівів, і я радію з рішення Прем’єра ратифікувати цей важливий міжнародно-правовий документ, що буде спрямований до Верховної Ради України», сказав В.Сушкевич, додавши: «Хотів би сподіватись, що політична боротьба не вплине негативно на ратифікацію Конвенції…». Також Сушкевич висловив сподівання , що і в подальшому Міжнародний день інвалідів в Україні буде відзначатись так само конструктивно, як і цього року.

Представники громадських організацій інвалідів висловили вдячність Уряду за ухвалені рішення щодо підтримки людей з обмеженими можливостями. Так, за словами Голови Вінницької обласної громадської організації батьків дітей-інвалідів «Відкриті серця» Світлани Демко, ухвалення Урядом нормативних актів з підтримки інвалідів є справжньою перемогою громадських організацій і Національної асамблеї інвалідів України.

Голова Луганської обласної громадської організації молоді з інвалідністю «Восток. Схід. West.» Тетяна Баранцова подякувала Уряду за ухвалення рішення щодо забезпечення інвалідів технічними засобами, на яке інваліди та їхні організації довго чекали: «Від імені сотні тисяч людей я дякую за те, що ми можемо сьогодні з Урядом обговорювати саме цю постанову («Про порядок забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів технічними та іншими засобами»), яка дасть нам вільне життя».

Голова Слав’янської районної громадської організації інвалідів «Світанок» Олександр Богачов передав слова вдячності Прем’єр-міністру Юлії Тимошенко від інвалідів-спинальників за те, що «цього року у кризовий період Уряд виділив додаткових 22 млн.грн. на лікування спинальних хворих».

Виконавчий директор Національної Асамблеї інвалідів України Наталія Скрипка з вдячністю підкреслила слова Юлії Тимошенко, що стосуються питань вирішення проблем інвалідів: «Нічого не робіть для нас без нас!», і наголосила на важливості прийняття цих важливих для людей з інвалідністю постанов, що були повністю відпрацьовані громадськими організаціями інвалідів разом з міністерствами та відомствами України. Зокрема, розпорядження з питань інклюзивного та інтегрованого навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, опрацьоване спільно з Міністерством освіти та науки України дозволить зробити більш доступною освіту для дітей з інвалідністю. Наприклад, даний документ передбачає використання матеріально-технічних, методичних та інших ресурсів шкіл-інтернатів для забезпечення супроводу дітей з інвалідністю в загальноосвітніх школах з інклюзивним навчанням; підготовку та підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо інклюзивного та інтегрованого навчання; введення посади асистента вчителя для забезпечення навчання дітей з інвалідністю; розробка нормативу фінансування витрат, пов’язаних з їх навчанням; організація підвезення учнів з порушеннями опорно-рухового апарату, зору до місця навчання спеціально обладнаними транспортири засобами у супроводі підготовленого персоналу; внесення змін до Державних будівельних норм і стандартів з питань проектування навчальних закладів, спрямованих на створення умов для навчання дітей з інвалідністю, а також створення умов для безперешкодного доступу таких дітей до будівель і приміщень загальноосвітніх начальних закладів, які вже функціонують тощо.

У свою чергу чемпіон ХІІ та ХІІІ літніх Паралімпійських ігор, багаторазовий чемпіон світу та Європи з футболу серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, заслужений майстер спорту України Тарас Дутко подякував Уряду за ухвалені рішення і зокрема ті, «які ніколи раніше не вирішувалися і ніхто за них не брався, а саме: державне забезпечення фізичної реабілітації інвалідів».

Позачергове засідання Уряду завершилось звітом Уряду «Про стан виконання плану невідкладних заходів щодо розв’язання проблем соціального захисту інвалідів та забезпечення захисту їх прав, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року № 1513». Такий звіт, за словами Ю.Тимошенко відбувся вперше, і, за її сподіваннями, він започаткує абсолютно унікальну систему контролю, так званий «Єдиний реєстр завдань», яка буде впроваджуватись разом із громадянським суспільством. Прем’єр запропонувала на майбутнє розробити систему єдиного реєстру, де будуть вказані не тільки персонально відповідальні за виконання тих чи інших положень, але й буде внесено графи аналізу виконання рішень з поміткою причин невиконання та прогнозування на майбутнє.

Наталія Гарач

для газети "Без бар'єрів"

У статті використано матеріали

Управління у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів

 

 

 
< Попередня   Наступна >