ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Лютий ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Право на життя реалізуватиметься відсьогодні і в Україні Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
16.12.2009

123__01.jpgВід радісної сьогоднішньої звістки шалено б’ються серця більш ніж у трьох мільйонів наших співвітчизників, їх рідних, близьких і зрештою, у всього українського суспільства: сьогодні, 16 грудня, 2009 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про права інвалідів і Факультативний протокол до неї. Відповідний законопроект утверджено за № 0153. Це сталось практично через три роки після прийняття цього важливого міжнародно-правового документу Генеральною Асамблеєю ООН.

 

Валерій Михайлович Сушкевич, коментуючи результати роботи Верховної Ради і  сьогоднішнього успішного дня загалом, зауважив: " Ратифікація Україною Конвенції ООН про права інвалідів та Факультативного протоколу до неї  - подія насправді колосального значення, саме вона свідчить, що українська держава бере цілковиту відповідальність за забезпечення всіх прав і свобод громадян з інвалідністю, їх повноцінного права на життя".

 

Конвенція містить 50 статей, спрямованих на захист і заохочення прав інвалідів, ліквідацію дискримінації, забезпечення права на роботу, охорону здоров`я, освіту й повну участь у житті суспільства, а також доступу до правосуддя, особисту недоторканність, свободу від експлуатації й зловживань і свободу пересування. Згідно із Конвенцією, держави-учасниці зобов’язуються забезпечувати й заохочувати повну реалізацію всіх прав людини й основоположних свобод всіма інвалідами без будь-якої дискримінації за ознакою інвалідності.

 

Конвенцією визначено, що "під час розробки й застосування законодавства й стратегій, спрямованих на виконання цієї Конвенції, і в рамках інших процесів ухвалення рішень з питань, що стосуються інвалідів, держави-учасниці тісно консультуються з інвалідами, зокрема, дітьми-інвалідами, й активно залучають їх через організації, що їх представляють".

 

Передбачено також, що "держави - учасниці цієї Конвенції визнають рівне право всіх інвалідів жити у звичайних місцях проживання, коли варіанти вибору є рівними з іншими людьми, і вживають ефективні і належні заходи для того, щоб сприяти повній реалізації інвалідами цього права та повному включенню й залученню їх до місцевої спільноти".

 

Держави-учасниці Конвенції зобов’язуються вживати належні заходи для усунення дискримінації стосовно інвалідів у всіх питаннях, що стосуються шлюбу, сім’ї, батьківства, материнства та особистих взаємин, нарівні з іншими.

 

 

З історії впровадження Конвенції ООН про права інвалідів:

 

Як відомо, Конвенція ООН про права інвалідів прийнята 13 грудня 2006 року, відкрита для підписання 30 березня 2007 року. Станом на  16 грудня 2009 року Конвенцію підписало – 143 країни, 87 країн підписало Протокол, ратифікувало Конвенцію (включаючи Україну) – 77, ратифікувало Протокол (включаючи Україну) – 49.

 

Минулого року, 24 вересня, в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку (США) Президент України Віктор Ющенко підписав Конвенцію ООН про права інвалідів та Факультативний протокол до неї.

 

Детальну інформацію про Конвенцію ООН про права інвалідів ви можете знайти на сторінках: www.naiu.org.ua, http://www.un.org/russian/disabilities/, http://www.un.org.ua/en/disabilities/

 

Прес-служба В.М.Сушкевича

 
< Попередня   Наступна >