ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Лютий ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Революція відбулась?!! Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
17.12.2009

_yur0375_320x200.jpgУ Законі України «Про фізичну культуру і спорт» (реєстраційний № 1724-VІ),  відбулись докорінні та воістину революційні зміни, про що сьогодні, 17 грудня 2009 року, сповістили на прес-конференції у Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту Міністр Юрій Павленко, голова Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Павло Костенко, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, президент Національного комітету спорту інвалідів України, голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Сушкевич. 

Більш ніж шестирічний дискусійний етап супроводжував нову редакцію Закону «Про фізичну культуру і спорт», завершення якого відбулось власне 17_pku1520_320x200.jpg листопада 2009 року, що стало яскравим підсумком нинішнього спортивного року та основною подією спортивної громадськості в нашій державі. Про це повідомили Павло Іванович Костенко та Юрій Олексійович Павленко, додавши, що історія розробки і впровадження цього Закону в нашій державі бере свої початки ще від 1993 року, коли його було затверджено вперше в незалежній Україні. Проте пройшов час, і виникла необхідність реформувати прийнятий Закон. Власне починаючи з 2003 року автори нової революційної редакції Закону відпрацьовували зміни, затверджені нещодавно 327 голосами народних депутатів в третьому читанні. До речі, авторами Закону стали представники всіх політичних фракцій, котрі внесли в Закон 269 поправок. Закон «Про фізичну культуру і спорт» розпочне свою дію з 1 січня 2011 року, тому для багатьох інституцій влади, що мають стосунок до фізичної культури і спорту, попереду – плідний рік роботи для підготовки законодавчих актів для його впровадження і реалізації.

 

Закон визначає загальні правові, організаційні, соціальні та економічні основи діяльності у сфері фізичної культури і спорту та регулює суспільні відносини у створенні умов для розвитку фізичної культури і спорту. Ним закладено основи законодавства у сфері фізичної культури і спорту, ним передбачено революційні зміни у галузі оподаткування (це стосується звільнення від оподаткування фізкультурно-спортивної сфери, у тому числі від земельного податку, впроваджено додаткові пільги меценатству), розроблено систему сприяння інвестуванню, заборонено можливість перепрофілювання закладів фізкультурно-спортивного спрямування, впроваджено атестацію тренерів, суддів; передбачено сфери фінансування, включаючи місцеві бюджети, вперше закріплено визначення стосовно спортсмена-професіонала тощо.   

Слова подяки всім, хто був причетний до розробки цього Закону висловив президент НОКУ Сергій Назарович Бубка, котрий зауважив, що в новому Законі реалізуються значно ширші повноваження щодо олімпійського руху. Він також висловив сподівання на плідну співпрацю всіх гілок влади у галузі фізичної культури і спорту й надалі, на етапах реалізації Закону.

 

Підтримуючи слова С.Бубки, президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Михайлович Сушкевич наголосив: «Прийняття Закону «Про фізичну культуру і спорт» - надзвичайно великий крок в українській владі. Системність – це те, що відрізняє його від редакції 1993 року. В цьому його найбільші потенційні можливості.» Що стосується паралімпійського і дефлімпійського спорту, за словами Сушкевича, основний принцип, якого він, як співавтор Закону прагнув дотриматись – «не зашкодь».  Як це вдалось, за словами президента НКСІУ, залежатиме від того, як ми всі спрацюємо за цей рік, як будуть опрацьовані підзаконні акти – посилять чи послаблять дію Закону. «Потрібно зробити все, щоб Закон про фізичну культуру і спорт був наповнений змістом. Тут також постає питання – хто реально буде втілювати цей Закон після виборів? Також постає питання фінансування, адже від того, як буде опрацьовано його фінансове забезпечення залежатиме реалізація Закону», - підкреслив він.

 

_yur0387_320x200.jpgТему наповнення Закону реальним змістом продовжив Міністр України у справах сім’ї, молоді і спорту, додавши, що власне близько 50 нормативних підзаконних актів, нормативів, постанов потрібно буде прийняти Кабінету Міністрів за рік до початку дії нової редакції Закону. А це – за словами Павленка – чималий труд. І, на думку Міністра, є надія, що він буде успішним, адже сам Закон започаткував величезну реформу в сфері фізичної культури і спорту, дав можливість не тільки для розвитку державного, але й приватного сектору та впровадження багатьох прогресивних інновацій.

 

Також в ході прес-конференції було відзначено кращі території України в напрямку будівництва та відбудови спортивних площадок та майданчиків. Ними, за підсумками року, стали – Шевченківський район міста Києва, Луганська, Івано-Франківська та Полтавська області. Також було вручено сертифікати дитячо-юнацьким спортивним школам, що проводиться в рамках реформування і надання категорій Міністерством. За словами Міністра вже 185 спортивним школам присвоєно звання вищої категорії. На наступний рік сертифікації за різними категоріями очікують 1895 ДЮСШ. Окрім того, Ю.Павленко додав, що очолюваним ним Міністерством буде реалізуватись бюджетна програма щодо технічного переоснащення ДЮСШ та здійснення капітальних ремонтів. Ті школи, за словами Міністра, які отримають найвищу категорію, будуть отримувати фінансування у першу чергу. Також Павленко Ю.О. повідомив, що в наступному році планується відновлення програми будівництва спортивних майданчиків, яку було заблоковано цьогоріч у зв’язку з кризою.

Прес-служба НКСІУ

 
< Попередня   Наступна >