ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Грудень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
<< Поперед.
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

Паралімпійський комітет України виступив проти "підстав" здорових атлетів в паралімпійському футболі Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
11.09.2008

Сьогодні, 11 вересня,  разом з головними спортивними подіями відбулись події, значення яких не варто недооцінювати. Вперше з часу виникнення незрозумілостей та проблем стосовно загальної класифікації спортсменів, особливо в галузі футболу 7-a-side – футболу серед спортсменів з наслідками ДЦП, окрім Національного паралімпійського комітету України, який неодноразово відмічав несправедливе прискіпливе ставлення класифікаторів до українських спортсменів (в той час як до спортсменів з Росії ставлення було надто поблажливим), спільні питання щодо вирішення проблем в класифікації почали піднімати Паралімпійські комітети Ірландії, Голландії, Бразилії, Великобританії. Поштовхом до цього стало несправедливе ставлення до спортсмена з Ірландії, який, начебто не відповідає  класифікаційним вимогам спортсмена-футболіста з наслідками ДЦП.

 

 

 

Сьогодні  вищевказані Паралімпійські комітети та представники футбольних команд серед спортсменів з наслідками ДЦП провели прес-конференцію в залі для прес-конференцій Медіа Центру BOCOG та підписали спеціальне звернення до Президента Міжнародної федерації спорту інвалідів з наслідками церебрального паралічу пана Алана Діксона щодо розгляду питання несправедливого оцінювання та порушення регламенту класифікаційного процесу щодо ірландського спортсмена Дерека Малона і "паралімпійця" з Росії Лаши Мурванідзе та  ряду інших спортсменів російської паралімпійської збірної з футболу серед спортсменів з наслідками ДЦП. 

 

Цікаво, що Дерек прийшов в футбол ДЦП після участі в минулій Паралімпіаді-2004 будучи паралімпійським призером Ігор у легкій атлетиці з класом 38 (ДЦП), проте класифікатори грубо порушують його права і не допускають до виступів на змаганнях у Пекіні. Зовсім протилежна ситуація з гравцем збірної команди Росії – Лаша Мурванідзе: нападаючому російської команди невідомим чином було змінено класифікацію з класу 8 на клас 7 (начебто він отримав більше ураження ДЦП!!!). Цікаво, що така класифікація не змінюється в довільному чині, її зміна підпорядковується суровому регламенту, встановленому  Міжнародною федерацією спорту інвалідів з наслідками церебрального паралічу, й можлива тільки за умови присутності на змаганнях спеціальної групи, до якої можна подати протест. Таких змагань за останній час не було. Яким чином класифікатори змогли змінити росіянину клас – залишається невідомим. Цікавим є ще те, що до недавнього часу, включаючи 2004 рік, Лаша грав за футбольний клуб ЦСКА-3 і був одним із основних нападаючих в здоровому футболі…Таким чином, цілковито ясно, що в російській футбольній команді серед спортсменів з наслідками ДЦП з'явились здорові гравці. 

 

 

Крім того, на запити різних команд від голови класифікації було отримано неправдиві відповіді, на що не могли звернути увагу представники паралімпійських комітетів різних країн.

 

Сьогодні вони, включаючи Україну, вимагають справедливого ставлення до всіх, без виключення, спортсменів. «Потрібно припинити наругу над спортсменами та зупинити стрімке погіршення ситуації навколо класифікаційного процесу. Класифікація має бути справедливою, неупередженою та професіональною і не допускати появи здорових гравців в паралімпійському футболі. В ній не може бути ніяких «видуманих» компромісів та домислів», - так резюмують своє звернення підписанти документу –  Ірландія, Бразилія, Голландія, Велика Британія та Україна.

 

Цікаво, що все це відбувається напередодні вирішальної гри України зі збірною командою з футболу ДЦП Ірану та гри Бразилії з Росією…

 

Український паралімпійський комітет звернув увагу керівництва Міжнародної федерації спорту інвалідів з наслідками церебрального паралічу на те, що в збірній команді Росії з футболу ДЦП грає ще два спортсмени, які невідомим чином та методами отримали фальшиві класифікації спортсменів-інвалідів. Розслідування цієї ситуації продовжується.

 

 

 

 

 

 

 
< Попередня   Наступна >