ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
³
䳿
³
'

free counters

Live Traffic Feed
- Ѳ   
21.01.2010

dscn4210_320x200.jpgНаціональна паралімпійська збірна України з зимових видів спорту розпочала тренувальні збори у селі Верхнє Турківського району на базі Західного спортивно-реабілітаційного центру Національного комітету спорту інвалідів України. Ця подія приурочена введенню в експлуатацію першої черги цього об’єкту, урочисте відкриття якої відбулося 21 січня за участю народного депутата України, президента Національного комітету спорту інвалідів України Валерія Сушкевича.

 

invasport_paraolimpik_baza_new_open_verhnie_kraws_8161_320x200.jpgШість років тому у місті Євпаторія (АР Крим) було створено «Національний центр параолімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів» для занять літніми видам спорту, який за оцінками представників міжнародного паралімпійського руху є унікальною спортивно-реабілітаційною базою для людей з інвалідністю. Цього тижня на Турківщині розпочала свою роботу зимова база, яка має всі шанси стати найкращим центром підготовки інвалідів в Європі.

 

invasport_paraolimpik_baza_new_open_verhnie_kraws_8638_320x200.jpgПід час відкриття першої черги Західного реаблітаційно-спортивного центру у Верхньому хтось вже назвав цей куточок «маленькою Швейцарією на Бойківщині». Чисте повітря, що впевнено господарює між вкритими снігом смереками не може створювати іншого враження. Гори дають не лише добрі умови для зимових тренувань, але й дарують базі літній оздоровчо-відпочинковий потенціал. До того ж, у вікна спорудженого вже котеджу заглядає вершина Пікуя. Небагато зусиль - і з Верхнього починатиметься мальовничий 20-кілометровий маршрут до найвищої вершини Львівщини. Додають переваг розвідані на території центру джерела мінеральних вод.

 

В свою чергу, будівництво такого унікального центру принесе свої дивіденди, створивши тут умови для соціально-економічного розвитку Турківського району перш за все. 

 

invasport_paraolimpik_baza_new_open_verhniezytlo_kraws_8072_320x200.jpgХтозна, може колись тут відбуватимуться зимові Паралімпійські ігри… Поки що в рамках першої черги будівництва Західного спортивно-реабілітаційного центру завершено спорудження котеджу, пристосованого для потреб інвалідів на 40-50 місць, прокладена біатлонна траса європейського зразка довжиною 2,5 км, укомплектована перша в районі канатно-крісельна дорога. Втім, якщо Паралімпіада на Турківщині – це лише мрія, то етап Кубку Європи з лижного спорту серед спортсменів-інвалідів – обіцянка президента Національного комітету спорту інвалідів України Валерія Сушкевича.

За інформацією Турківського радіо

Джерело: http://www.turka.com.ua/

Фото Євгенія КРАВСА

 
<   >