ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
2018
³
䳿
³
'
. $database-

free counters

Live Traffic Feed
вͲ ˲ϲֲ
- Ѳ   
20.09.2008

Прес-реліз
за підсумками ХIII літніх Паралімпійських ігор 2008 року
м. Пекін, Китай
6-17 вересня 2008 року

Щойно урочисто опущено паралімпійські стяги, згасло полум’я Паралімпіади-2008, що так променисто горіло у «Пташиному гнізді», востаннє пролунали урочисті фанфари цього найвизначнішого спортивного форуму чотирьохліття, сповістивши про закінчення ХІІІ літніх Паралімпійських ігор та початку нового літнього паралімпійського спортивного етапу – Лондону 2012 – ХІV літніх Паралімпійських ігор!

Більше 4000 спортсменів  із 147 країн світу брали участь у змаганнях на різних спортивних майданчиках Паралімпіади-2008. «Трансцендентність, рівність та інтеграція», - основні ідеї цієї Паралімпіади, що перекликаються з основним її гаслом – «Один світ, одна мрія!». Цю ідею розділила рекордна кількість представників засобів масової інформації, що висвітлювали результати Паралімпіади-2008  - більше 5 500!

Під час ХІІІ Паралімпійських ігор спортсмени з різних країн світу змагались в 20 видах спорту (у порівнянні з 19 в Афінах-2004), що включали 471 дисципліну; 69  країн  здобули  медалі  різного ґатунку,  з  них  представники  52  країн світу  вибороли  золоті  медалі  головних  змагань  чотирьохріччя.

Національна паралімпійська команда України, у складі якої було 126 спортсменів, гідно представила нашу державу на цьому найважливішому міжнародному спортивному форумі чотирьохріччя та здобула справжню тріумфальну перемогу.

Українські спортсмени, змагаючись в 11 видах спорту(легка атлетика, плавання, фехтування на візках, стрільба із лука, футбол ДЦП, стрільба кульова, веслування академічне, пауерліфтинг, настільний теніс, волейбол сидячи (жінки), дзюдо),  завоювали стійку четверту позицію в загальному командному заліку після лідерів Ігор  - команд Китаю,  Великобританії та США, залишивши позаду, практично, всі держави Європи та світу. Сенсаційним високим результатом української збірної  команди стало 74 медалі:  24 золотих, 18 срібних та 32 бронзових.

 

Кожна із медалей здобувались надзвичайними зусиллями наших спортсменів за професійною  підтримкою тренерів та спеціалістів та в напруженій боротьбі з суперниками відомих літніх країн світу, чисельність яких на цих Паралімпійських іграх, практично, вдвічі перевищувала склад національної паралімпійської збірної команди України.

 

Загальну перемогу української команди склали  унікальні  досягнення усіх наших спортсменів-чемпіонів та призерів ХІІІ Ігор, причому найяскравіше виступила команда плавців, завоювавши 43 нагороди, з яких 13 золотих, 10 срібних та 20 бронзових. Українські плавці завоювали третю світову сходинку у загальному неофіційному заліку серед країн-учасниць Паралімпіади-2008. Переможцями у плаванні стали:

 

Веракса Максим (вади зору) – феноменальний результат – чотирьохразовий чемпіон Паралімпійських ігор 2008 року та рекордсмен світу; здобув золоті медалі у плаванні на дистанції 50м вільним стилем, 100м вільним стилем, 100м брасом та 200м комплексом, а також одну бронзову нагороду у плаванні на 100м на спині (Харківська обл.)

 

Федина Олексій (вади зору)триразовий чемпіон Паралімпійських ігор 2008 року; здобув золоті медалі у плаванні на дистанції 50м вільним стилем, 100м брасом та 200м комплексом, дві срібні нагороди у плаванні на 100м на спині та 100м вільним стилем (м.Київ)

 

Виноградець Дмитро (ураження опорно-рухового апарату) – чемпіон Паралімпійських ігор 2008 року у плаванні на дистанції 200м вільним стилем, срібний призер у плаванні на 100м вільним стилем та бронзовий призер у плаванні - 50 м на спині (Полтавська обл.)

 

Калина Андрій (ураження опорно-рухового апарату) – чемпіон Паралімпійських ігор 2008 року, здобув золоту нагороду у плаванні на дистанції 100м брасом, а також срібну нагороду у плаванні на дистанції 200м комплексом та бронзова нагорода у естафеті 4х100м. (Донецька обл.)

 

Крижановський Дмитро(ураження опорно-рухового апарату) – чемпіон Паралімпійських ігор 2008 року у плаванні на дистанції 50 м вільним стилем, срібний призер Ігор на дистанції 100м вільним стилем (АР Крим)

 

Мащенко Олександр (вади зору) – чемпіон Паралімпійських ігор 2008 року у плаванні на дистанції 100м брасом та срібло на дистанції 100м батерфляєм (Донецька обл.).

 

Єлісаветська Ганна (ураження опорно-рухового апарату) – чемпіонка Паралімпійських ігор 2008 року у плаванні на дистанції 50 м на спині (Дніпропетровська обл.)

 

Кліпперт Сергій (вади зору) вніс в скарбничку національної паралімпійської збірної команди 2 срібних нагороди 100м вільним стилем та 100м на спині, а також 4 бронзові нагороди на дистанціях 50м вільним стилем, 400м вільним стилем, 100м брасом та 200м комплексом (Донецька обл.). 

 

Чуфаров Данило (вади зору) – срібна нагорода на дистанції 400м вільним стилем, а також бронзова нагорода у 100м вільним стилем (Донецька обл.).

 

Соцька Ірина (ураження опорно-рухового апарату) – срібна нагорода 50м на спині  

 

3 бронзові нагороди отримав Смирнов Віктор (вади зору) на дистанції 100м брасом, 100м батерфляєм та 100м на спині (Донецька обл.).

 

 3 бронзові нагороди виборола Акопян Олена (ураження опорно-рухового апарату) на дистанції 200м вільним стилем, 50м батерфляй та 50 м вільним стилем  (Київська обл.). Алексєєв Дмитро (вади зору) завоював 2 срібних нагороди на дистанціях 100м на спині та 200м комплексне плавання (Одеська обл.)

 

По одній бронзовій нагороді завоювали Волкова Юлія (вади зору) – 100м батерфляй (Донецька обл.), Матло Ярина (вади зору) – 100м брасом (Рівненська обл.), Балашова Ірина (вади зору) – 50 м вільним стилем (Харківська обл.), Стабровський Антон (вади зору) – 100м батерфляєм (Львівська обл.), спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату Сіроватченко Андрій (Дніпропетровська обл.), Ястремський Тарас (Дніпропетровська обл.) та Полтавський Євген (Дніпропетровська обл.) разом із Калиною Андрієм вибороли бронзову нагороду, цінність якої без перебільшення можна прирівняти до золотої у естафеті 4х100м.

 

Другим пріоритетним видом спорту стала у виступах українських паралімпійців легка атлетика: 24 нагороди, з яких 9 золотих, 7 срібних та 8 бронзових. Завдяки своїм виступам команда легкоатлетів увійшла в четвірку сильних (першість у команди Китаю, США, Австралії). Найкращими легкоатлетами серед української команди стали:

 

Павлик Роман (ураження опорно-рухового апарату) – двократний чемпіон Паралімпійських ігор 2008 року, золото у бігу на дистанції 100м та 400м, срібний призер на дистанції 200 м (Львівська обл.)

 

Дяченко Інна (ураження опорно-рухового апарату) - двократна чемпіонка Паралімпійських ігор 2008 року, золоті нагороди у бігу на дистанції 100м та 200м (Дніпропетровська обл.)

 

Ліщинський Василь (вади зору) - чемпіон Паралімпійських ігор 2008 року, золота нагорода у метанні диску, бронзовий призер у штовханні ядра , рекордсмен світу у метанні диску (Київська обл.)

 

Ботурчук Оксана (вади зору) - чемпіонка Паралімпійських ігор 2008 року, золота нагорода у бігу на 100м, двократна срібна призерка – друге місце у бігові на 400м та 200м (Дніпропетровська обл.)

 

Зубковська Оксана (вади зору) - чемпіонка Паралімпійських ігор 2008 року, золота нагорода у стрибку в довжину, рекордсменка світу з стрибків у довжину (м.Київ).

 

Мальчик Алла (ураження опорно-рухового апарату) - чемпіонка Паралімпійських ігор 2008 року, завоювала золото у штовханні ядра, бронзовий призер у метанні диска, рекордсменка світу у штовханні ядра (Кіровоградська обл..)

 

Якибчук Тетяна (ураження опорно-рухового апарату) - чемпіонка Паралімпійських ігор 2008 року, золота нагорода у метанні диску (АР Крим).

 

Двічі срібною призеркою стала Кравченко Вікторія (ураження опорно-рухового апарату) у бігові на 200м та 100м (Херсонська обл.), Киценко Іван (вади зору) у потрійному стрибку також став срібним призером (Харківська обл.), Жабняк Микола (ураження опорно-рухового апарату) отримав срібло у метанні диску (Луганська обл.).

 

Сеник Микита  (ураження опорно-рухового апарату) – двократний бронзовий призер Паралімпійських ігор 2008 року у бігу на 100м та 200м (Тернопільська обл.)

 

Іванюхін Олександр (вади зору) – бронзовий призер Паралімпійських ігор 2008 року у бігу на 400м (Донецька обл..)

 

Онуфрієнко Андрій (ураження опорно-рухового апарату) – бронзовий призер Паралімпійських ігор 2008 року у бігу на 400м (Одеська обл.)

 

Ясиновий Олександр (вади зору) – бронзовий призер Паралімпійських ігор 2008 року у метанні диску (м.Київ)

 

Горбенко Світлана (вади зору) – бронзовий призер Паралімпійських ігор 2008 року у стрибках в довжину (Житомирська обл.)

 

Титул паралімпійських чемпіонів відстояли на Паралімпіаді-2008 наші футболісти з наслідками ДЦП (Симашко Костянтин, Шкварло Іван, Цуканов Андрій, Дутко Тарас, Шевчик Анатолій, Девлиш Олександр, Антонюк Володимир, Пономарьов Денис, Трушев Віталій, Косенко Ігор, Вакуленко Сергій, Міхович Микола).

 

Також чемпіонський титул відстояла Соловйова Лідія (ураження опорно-рухового апарату)  у пауерліфтингу з новим світовим рекордом (Дніпропетровська обл.)

 

Дебютант у Паралімпіаді-2008 та дебютному виді спорту – академічному (адаптованому) веслуванні кримчанин з ураженням опорно-рухового апарату Петренко Олександр (одиночка) виборов титул срібного призера,  Шенкевич Сергій (ураження опорно-рухового апарату) став двічі бронзовим призером з фехтування на візках (Миколаївська обл..), а наші дзюдоїсти житомирчанин Сидоренко Сергій (вади зору) та вінничанин Ливицький Микола (вади зору) отримали титули бронзових призерів Паралімпіади-2008 у вагових категоріях до 73 кг та до 100 кг відповідно.

 

Національний паралімпійський комітет України та національну паралімпійську збірну команду України підтримували:

 

Генеральний спонсор Національного паралімпійського комітету України Спілка підприємців грального бізнесу України; офіційні спонсори  -  міжнародний благодійний фонд Parasport, мобільний оператор life :), компанія ВОЛЯ, Родовід Банк, Інтернет-провайдер Relcom та китайська компанія ZTE.

 

КІЛЬКІСТЬ

медалей, які  вибороли  спортсмени-інваліди  України  в  літніх  Паралімпійських іграх 

1996 року, 2000 року, 2004 року та 2008 року

 

 

 

Паралімпійські ігри

 

Медалі

 

ВСЬОГО

ЗОЛОТІ

СРІБНІ

БРОНЗОВІ

 

Х літні Паралімпійські ігри 1996 року

м. Атланта (США)

 

1

 

4

 

2

 

7

ХІ літні Паралімпійські ігри 2000 року

м. Сідней (Австралія)

 

3

 

20

 

14

 

37

ХІІ літні Паралімпійські ігри 2004 року

м. Афіни  (Греція)

 

24

 

12

 

19

 

55

ХІІІ літні Паралімпійські ігри 2008 року м. Пекін (Китай)

24

18

32

74

 

ВСЬОГО:

 

 

52

 

54

 

67

 

173

 

 

 

 

 
<   >