891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Україночки вибороли 4 медалі на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу Надіслати електронною поштою
03.08.2010

100_1410_320x200.jpgСьогодні в Україну повернулася національна паралімпійська збірна команда з пауерліфтингу, що успішно виступила на Чемпіонаті світу в Малайзії. Українська команда повертається з 4 медалями (3 срібних та 1 бронзова нагорода), котрі вибороли представниці слабкої статі. І хто сказав, що українські жінки чи не найсильніші у світі?

З 25 по 30 липня на стадіоні Тітівангзі, що в м. Куала Лумпур, Малайзія, проходив Чемпіонат світу з пауерліфтингу, на яких атлети світу показали свою спортивну майстерність та відповідний рівень  підготовки до Паралімпійських ігор в Лондоні 2012.  Загалом більш ніж 290 атлетів з 49 країн взяли участь у змаганнях за першість у світі. Крім того, у числі всіх учасників змагань 115 атлетів -  жінки.

Цьогорічний Чемпіонат поістину став наймасовішим за всю історію його проведення. В ході змагань було встановлено 13 світових рекордів, що свідчить про значний розвиток цього виду спорту в світі. Традиційно найсильнішими стали команди Китаю, Ірану, Єгипту та Кореї.

Для української збірної команди ці змагання стали першими після виступу на Паралімпійських іграх у Пекіні.До речі, українська команда  з пауерліфтингу надзвичайно цікава, у її складі 13 спортсменів, в тому числі 10 жінок та 3 чоловіка…. Власне саме наші україночки знову показали свою силу духу, виборовши на цьому Чемпіонаті 4 медалі високого ґатунку: 3 срібні та 1 бронзову нагороду.

Володарями нагород серед дорослих стали:

solovjova_320x200.jpgСоловйова Лідія  - срібна медаль;

Семенюк Любов – бронзова нагорода

Копійка Марина  - срібна медаль;

Караванська Богдана (наймолодша, сімнадцятирічна, учасниця з України) – срібна медаль.

Особисті результати спортсменів:

№ п/п Прізвище, ім`я спортсмена Область Вагова категорія Зайняте місце  Прізвище, ініціали тренера
1 Копійка М.О. Дніпропетровська До 40 кг. Друге (серед спортсменів-юніорів)Шосте (у відкритих змаганнях) Алфьоров. О.А., Кравченко О.І.
2 Соловйова Л.В. Дніпропетровська До 40 кг. Друге Алфьоров О.А.
3 Топоркова Р.В. Запорізька До 44 кг П’яте Кумейко С.М.
4 Петриченко О.М. Полтавська До 67,5 кг Сьоме (серед спортсменів-юніорів)Двадцять перше (у відкритих змаганнях)  Лисенко В.М.
5 Мінченко М.В. Луганська До 67,5 кг Сьоме Тагільцев Б.Г.
6 Караванська Б.В. Волинська До 48 кг Друге (серед спортсменів-юніорів)Сьоме (у відкритих змаганнях) Дружинович В.П.
7 Кісеолар О.І. Луганська До 60 кг П’яте Рибальченко С.А., Короткий С.Є.
8 Широколава Т.Ю. Запорізька До 56 кг Шосте Нерубайчук М.О.
9 Войтко О.П. Вінницька До 52 кг Восьме Алфьоров. О.А.
10 Кулініч Т.Ю. Дніпропетровська До 52 кг Девяте Кравченко О.І., Алфьоров О.А.
11 Семенюк Л.А. Рівненська До 75 кг Третє Демчук А.О.
12 Георгеш В.Б. Чернівецька До 90 кг - Крушельницький В.Є.
13 Войтко Д.М. Вінницька До 52 кг - Кравченко О.І.

Загалом, цей чемпіонат світу став надзвичайно важливим в контексті підготовки до Паралімпійських Ігор у Лондоні 2012 р., надавши можливість

оцінити рівень підготовки та спортивного результату основних конкурентів провідних українських спортсменів у світі.

Як відомо, пауерліфтинг, вже багато років поспіль входить до програми  Паралімпіад. Перші свої кроки пауерліфтинг для людей з інвалідністю зробив в  1964 році, на ІІ Паралімпійських іграх в Токіо як  важкоатлетизм  - Weightlifting. Тільки чоловіки з ураженнями опорно-рухового апарату (практично тільки з ушкодженнями спини) брали участь у цих змаганнях, які набагато відрізнялись від змагань сьогоднішніх. Пізніше слово 'Weightlifting' змінилось на пауерліфтинг. Сьогодні змагання з пауерліфтингу відкриті для людей з наслідками дитячого церебрального паралічу, ушкодженнями спини, ампутантів (ампутація нижніх кінцівок) та іншим категоріям уражень, що відповідають критеріям мінімального ураження. Жінки вперше дебютували у цьому виді спорту в Сіднеї в 2000 році.