891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Перший день Чемпіонату світу з плавання: перше місце у світі, 4 світових рекорди та 10 нагород! Надіслати електронною поштою
16.08.2010

_dsc0185.jpgУспішно розпочала свій виступ національна паралімпійська збірна команда з плавання на Чемпіонаті світу з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору, що проходить м. Ейндховен (Нідерланди). Підсумком першого дня змагань стали не тільки 10 нагород, серед яких 5 золотих, 2 срібні та 3 бронзові медалі, але й перша світова позиція як за кількістю золотих нагород, так і за загальною кількістю медалей. На другому місці за кількістю золотих нагород команда США, третє – у Росії.

Також українським спортсменам вдалось здивувати світову спільноту і за кількістю  побитих світових рекордів: серед 14 рекордів першого дня змагань 4 належать саме нашій команді.

Яскраво виступили жінки нашої паралімпійської збірної команди з плавання. Винуватицями нагород першого дня змагань стали:

_dsc0458.jpgЄлисаветська Ганназолота нагорода на дистанції 50 м вільним стилем. Золота медаль Ганни – унікальна: саме на цій дистанції наша спортсменка виборола не тільки золоту нагороду, з результатом 1:09.59 вона поборола світовий рекорд 2000 року, що був встановлений спортсменкою з Великобританії у 2000 році в Сіднеї. До речі, ця ж дистанція була унікальною і для двох інших наших спортсменок: Соцької Ірини та Копаєвої Дар’ї – вони також встановили світовий рекорд з однаковим результатом – 1:12.37 та стали володарками срібної нагороди. Так склалась доля, що бронзової медалі на цій дистанції не розіграли – наші дівчатка заволоділи унікальним подіумом з одним золотом та двома срібними нагородами.

Успішним став дебют на Чемпіонаті світу у Прологаєвої Наталіїзолото на дистанції 50 м вільним стилем.

У Волкової Юлії бронзова нагорода на дистанції 200м комплексним плаванням.

Не менш успішно виступили представники сильної статі нашої команди. Мужні володарі нагород:

_dsc0185.jpgВеракса Максимзолота нагорода на дистанції 200 м комплексним плаванням. Його результат 2:11.11 став світовим рекордом на цьому Чемпіонаті світу. До речі, цього дня він побив свій власний світовий рекорд, який він встановив у Рейк’явіку 18 жовтня 2009 року.

Смирнов Віктор також став володарем золотої нагороди на дистанції 200м комплексним плаванням. Його результат 2:28.46 став рекордом Європи, а Виноградець Дмитро з результатом 44.53 виборов золоту нагороду на дистанції 50 м вільним стилем.

Володарями бронзових нагород стали Федина Олексій (на дистанції 200 м комплексним плаванням) та дебютант Чемпіонату Богодайко Євгеній (400м вільним стилем). До речі, тільки 3 долі секунди не вистачило Євгенію, аби досягнути 2 місця…

Саме зараз, поки он-лайн проходять фінали другого дня змагань Чемпіонату світу з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору, ми вболіваємо за наших спортсменів і зичимо їм: так тримати!

Нагадаємо, що Трансляція Чемпіонату світу з плавання в режимі он-лайн  проходить на www.ParalympicSport.TV щоденно за центральноєвропейським часом CET: з 9:00 – 12:00 CET і все фінали з 17:00 – 21:00 CET. Українські глядачі можуть спостерігати за перебігом Чемпіонату світу за українським часом з 10 по 13 год. та фінали з 18 по 22 год. Протоколи змагань знаходяться на веб-сторінці Чемпіонату світу: http://www.wcswimming2010.nl/