891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Два дні змагань українських плавців: 1 світова позиція, 24 медалі та 7 світових рекордів Надіслати електронною поштою
17.08.2010

_dsc0432.jpgВажко бути першим щодня: проте нашій паралімпійській збірній команді з плавання, незважаючи ні на що, вдається тримати високу марку лідерства на Чемпіонаті світу з плавання, що проходить у Нідерландах. Навіть зарубіжна преса заговорила про нашу команду з іскринкою справжнього здивування: Україна «блистает» у Ейндховені (http://www.paralympic.org/Media_Centre/News/Sport_News/2010_08_17_a.html).

Та й не дивно: вчорашні вечірні фінали стали яскравим підтвердженням високого класу українських спортсменів: вони вибороли 14 медалей (6 золотих, 5 срібних та 3 бронзових нагород), чим суттєво відірвались від усіх конкурентів, виборовши стійку першу світову позицію як за кількістю золотих нагород, так і за загальною кількістю медалей.

Відтак, за два дні змагань у доробку українських плавців 24 нагороди: 11 золотих, 7 срібних та 6 бронзових медалей. Другу позицію займає команда США (16 нагород: 7 золотих, 4 срібні, 5 бронзових медалей); третє місце – у команди Росії (13 нагород: 6 золотих, 3 срібні, 5 бронзових медалей). Окрім того, другий день змагань не обійшовся, знову-таки, без світових рекордів: вчора їх було 3, загалом, за два дні змагань – 7 світових рекордів та 8 рекордів Європи.

Володарями нагород стали:

Виноградець Дмитро отримав золото на дистанції 200 м вільним стилем. Його результат 3:21.96 став покращенням досягнутого ним же 9 вересня 2008 року у Пекіні світового рекорду. Відтак, у Дмитра  - світовий та європейський рекорд.

Єлісаветська Ганна виборола золоту нагороду на дистанції 200 м вільним стилем зі світовим рекордом та рекордом Європи 5:06.38 (володаркою попереднього рекорду - 5:55.77  - 14 березня 2009 року в Салоніках була грецька спортсменка). На цій же дистанції виступали Соцька Ірина та Копаєва Дар’я, котрі вибороли 2 та 3 місце відповідно, покоривши медальний подіум цієї дистанції. До речі, Дар’я також стала володаркою світового рекорду та рекорду Європи (5:12.42).

_dsc0432.jpgТакож золоті нагороди отримали Калина Андрій (100м брасом), Федина Олексій (100м брасом), Веракса Максим (100м брасом), Смирнов Віктор (100м брасом).

До речі, Заводний Максим на цій дистанції виборов срібло. А на дистанції 200м комплексним плаванням у Калини Андріясрібло.

Пощастило і не пощастило, водночас, і новачку Чемпіонату – Богодайко Євгену: лише 0,19 сотих секунди він не дотягнув до першого місця і, як результат – срібло на дистанції 100 м брасом. На цій же дистанції срібна нагорода і у Матло Ярини.

По одній бронзовій медалі у Балашової Ірини та Волкової Юлії на дистанції 100 м брасом.

Що ж, є чим гордитись і є чому радіти, якби не додались і сумні події: шалений успіх України став наріжним каменем для суддівської колегії, які ще в перший день змагань почали дозволяти допускати собі окремі помилки по відношенню до української команди, вартість яких – втрачені медалі (зокрема, це стосується чоловічої команди, яка через суддівську помилку була дискваліфікована у естафеті). Також міжнародні класифікатори вирішили серйозніше взятись за українську команду і у класифікації: як результат, сьогодні Єлисаветську Ганну та Соцьку Ірину перевели у клас з меншою ступінню інвалідності. Раптом, в один день, Ганна та Ірина, котрі пересуваються у інвалідному візку з травмою шийного відділу хребта, чомусь стали для міжнародних класифікаторів здоровішими…

Прикро, адже попереду – літні Паралімпійські ігри у Лондоні…Однак, усі ці прикрощі не заставлять нас відступити: ми віримо у кожного спортсмена у нашій команді, ми певні – вони – найкращі і можуть показати достойний світовий та паралімпійський результат. Світова та європейська преса коментує це та продовжує захоплюватись феноменальним результатом українських паралімпійців. Так тримати!

Нагадаємо, що Трансляція Чемпіонату світу з плавання в режимі он-лайн  проходить на www.ParalympicSport.TV щоденно за центральноєвропейським часом CET: з 9:00 – 12:00 CET і все фінали з 17:00 – 21:00 CET. Українські глядачі можуть спостерігати за перебігом Чемпіонату світу за українським часом з 10 по 13 год. та фінали з 18 по 22 год. Протоколи змагань знаходяться на веб-сторінці Чемпіонату світу: http://www.wcswimming2010.nl/