22232425262728
293031

Унікальний успіх паралімпійської збірної команди з плавання: 58 нагород, 12 світових рекордів Надіслати електронною поштою
21.08.2010

sw_stad.jpgСьогодні увечері завершився останній день змагань для національної паралімпійської збірної команди з плавання, яка на блакитних доріжках плавального басейну The Pieter van den Hoogenband (унікального не тільки для Голландії, але й для Європи), що в м.Ейндховен, впродовж шести днів виборювала першість серед 649 атлетів з 53 країн світу. Закличний слоган "Shine in Eindhoven!" став пророчим саме для наших спортсменів.

Вперше за всю історію участі нашої команди у Чемпіонатах світу з плавання нашій команді вдалось не тільки завоювати найбільшу кількість нагород (а загалом їх 58!) та встановити світових та європейських рекордів (12 та 14 відповідно), а також не тільки утримувати першу світову позицію впродовж усіх змагань, але й фінішувати по чемпіонськи! Так, за підсумками останнього дня змагань для української збірної команди з плавання наші спортсмени, виборовши у цілому 58 медалей, серед яких  21 золоту, 20 срібних та 17 бронзових нагород, стали за підсумками шостого дня змагань першими, випередивши команду США (56 медалей: 20 золотих, 18 срібних, 18 бронзових нагород) та Росії (42 медалі: 18 золотих, 13 срібних, 11 бронзових нагород). Команда Великої Британії, що йшла за кількістю золотих нагород третьою поступилась команді Росії на 2 золота, проте за загальною кількістю медалей утримує третю світову позицію (52 нагороди – 16 золотих, 16 срібних, 20 бронзових нагород).

Тільки за сьогоднішній вечір, 20 серпня, нашим спортсменам вдалось вибороти 11 нагород різноманітного ґатунку: 3 золоті, 3 срібні та 5 бронзових медалей.

Золота гонка, знову ж таки, продовжилась у славних україночок, котрі вже декілька разів поспіль на цьому чемпіонаті завойовували увесь п’єдестал пошани у плаванні на дистанції 100 м вільним стилем: Єлісаветська Ганна – золота нагорода зі світовим та європейським рекордом(2:24.17); Копаєва Дар’я – друге місце та Соцька Ірина – третя.  До речі, рекорд Ганни – покращена версія попередньо досягнутого у Рейк’явіку у 2009 році рекорду Копаєвої Дар’ї.

Приємною несподіванкою та сподіванням для усієї команди стало золото дебютантки Чемпіонату світу Хруль Оксани на дистанції 50 м батерфляєм. ЇЇ результат 38.46 став європейським рекордом.

Також, вже за традицією, золото виборов Виноградець Дмитро на дистанції 150 м комплексним плаванням.

На дистанції 100 м на спині срібло у Смирнова Віктора (0, 46 не вистачило до 1 місця), Веракси Максима (0,13 не вистачило до золота).

Бронзові нагороди отримали Богодайко Євгеній (50 м батерфляй), Салевський Дмитро (100 м на спині), та чоловіки у естафеті 4Х100 м (Ісаєв Максим, Калина Андрій, Сіроватченко Андрій, Комаров Олександр).

Лише півдня залишилось до зустрічі команди в аеропорту Бориспіль, і ми з радістю зустрічатимемо наших героїв. Однак, про те, що вони вже чемпіони Чемпіонату світу з плавання, що проходив у Голландії, поки-що стверджувати не можемо, адже саме завтра, 21 серпня, проходитимуть останні змагання на відкритій волі, в океані, і прикінцевий результат буде відомий лише укінці завтрашнього дня.

Але, не чекаючи остаточного результату Чемпіонату світу, хочеться сказати нашим спортсменам-паралімпійцям: «Для нас Ви – справжні чемпіони – чемпіони у спорті та житті. Як добре, що Ви є поруч, і що нам є з кого брати приклад – приклад надзвичайної та нескоримої сили духу!»