ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Жовтень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

Паралімпійський рух – дітям! Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
14.09.2010

_dsc7117_640x480.jpgВ Національному центрі параолімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів, що у Євпаторії, проходять фінальні змагання 17 Спартакіади серед діток з інвалідністю «Повір у себе».

Мы говорим: «Спартакиада, здравствуй!,

Входи в наш дом – он для друзей открыт».

Мы говорим: «Спартакиада, властвуй,

Огонь твой в сердце каждого горит!»

 

 

_dsc7224_640x480.jpgПОВІР У СЕБЕ -  під таким гаслом вже сімнадцять років поспіль проходить Всеукраїнська Спартакіада серед дітей-інвалідів. Вогонь наших сердець вже 17 років поспіль горить, коли наймолодші спортсмени з вадами зору, слуху та ураженнями опорно-рухового апарату змагаються за першість Спартакіади, проявляючи справжню силу духу та спортивну майстерність.

29 червня 1994 року Міністерство України у справах молоді, сім`ї і спорту видало наказ № 1493 “Про проведення Української Спартакіади детей-інвалідів на базі МДЦ “Артек”. Це був старт дитячих Паралімпійських ігор України.   І вже в серпні 1994 року табір “Морський” приймає 200 дітей з різних регіонів України. В програму фінальних змагань “Повір у себе” включені такі види спорту, як легка атлетика, шахи, настільний теніс, міні-футбол, волейбол, баскетбол.

 

_dsc7330_640x480.jpgСпортивні змагання дітей-інвалідів поступово набирають більше обертів, притягують увагу Уряду України, спортивних і громадських організацій і вже у 1995 році дітям-інвалідам виділяється 400 бюджетних путівок (ця кількість зберігалась протягом восьми років).  А ювілейного, 70-го для Артеку року, тут водночас зі Спартакіадою дітей-інвалідів проходили Дитячі Олімпійські ігри, на які приїхали юні спортсмени з України, Росії, Казахстану. Учасники Спартакіади “Повір у себе” були включені до складу збірних команд таборів  разом із здоровими дітьми і одержали  медалі  переможців. Діти з вадами слуху стали абсолютними чемпіонами  у настільному тенісі і в естафетному бігу. Також були виграні естафети з плавання, баскетбольні змагання. Сердечні привітання з відкриттям ІІІ-ої Спартакіади надійшли від призерів Х Паралімпійських ігор: Олени Акопян, Ігора Горбенка, Юрія Андрюшина. На закритті в гостях у артеківців був 1-й в історії проведення паралімпійських ігор чемпіон з України Василь Ліщинський, який виступив перед учасниками з поздоровленнями і взяв участь у нагородженні переможців та призерів Спартакіади.

 

Тільки єдний раз за історію її проведення в 1996 році до програми змагань ІІІ-ої Спартакіади було включено дартс.

 

_dsc7716_640x480.jpgПопередні спартакіади показали, що й на регіональному рівні стали серйозно відноситись до дитячого спорту інвалідів. Створюються умови для роботи спортивних секцій, дитячо-юнацьких спортивних шкіл інвалідів, поширюється географія розвитку видів спорту, приходять нові тренери-професіонали. І ось VI Спартакіада “Повір у себе” стала рекордною за кількістю учасників – 600.

 

Однак, через певні фінансові труднощі в країні наступного, 2000 року кількість путівок було зменшено до 400. Але це не завадило більш ніж 25 тис. хлопчикам і дівчаткам з вадами слуху, вадами зору, ураженнями опорно-рухового апарату, які щорічно беруть участь у відбіркових змаганнях Спартакіади “Повір у себе”, прагнути отримати путівки до фінальних змагань в Артеку.

 

З одного боку, старти в “Артеку” стали чудовою школою людяності, доброзичливості, дружби і взаємодопомоги. З іншого – оскільки Артек вже не міг вмістити всіх фіналістів, адже спартакіада набрала досить потужних обертів та вийшла на більш високий рівень - естафетою для Національного центру паралімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів в м. Євпаторія.

 

Саме тут, у Національному центрі паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів в м. Євпаторія, вперше у 2004 році в рамках Спартакіади «Повір у себе» у фінальних змаганнях  з легкої атлетики, настільного тенісу, спортивного орієнтування, боротьби греко-римської і вільної, плавання і шахів взяли участь 100 дітей-інвалідів з вадами слуху.

 

_dsc7702_640x480.jpgВраховуючи досвід 2004 року, а також велику кількість дітей-інвалідів, які пройшли відбіркові змагання на право участі у фінальних змаганнях, Національний центр паралімпійської і дефлімпійської підготовки  та реабілітації інвалідів приймає на фінальні змагання спартакіади у 2005 році вже 200 дітей всіх нозологій, а в 2006 – 220 діток, 2007 – 250 дітей,  2008 -300 діток, 2009 – 320 дітей. Зважаючи на м’який клімат, сонячну погоду, тепле море, всі діти крім участі у  фінальних змаганнях Спартакіади, ще й оздоровилися, засмагли і повезли додому крім медалей і подарунків тільки позитивні емоції від перебування в Центрі.

 

Цього року Центр приймає вже 396 дітей для участі у фінальних змаганнях Спартакіади "Повір у себе". Кращі із кращих будуть змагатись у наступних видах спорту: легка атлетика, плавання, пляжний волейбол, боротьба, спортивне орієнтування, футбол.

 

Загалом, відбірковим етапом в попередні роки охоплено 25 тисяч  дітей (щорічно), у 2007 році  - 27 тисяч діток з інвалідністю, з 2008 року (щорічно) та цьогоріч – майже 30 тис.

Фінальні змагання проходитимуть з 9 по 20 вересня  2010 року.

За щорічною спартакіадою “Повір у себе”  - велике майбутнє, адже це той потенціал, резерв, який буде поповнювати наші збірні команди, а саме головне – залучати до активних занять у фізкультурно-реабілітаційних групах, спортивних секціях дітей-інвалідів, надавати їм надію і віру у себе, власні сили та інтегрувати їх засобами фізичної культури та спорту у здорове життя.

 

Прес-служба НКСІУ

 

 

 
< Попередня   Наступна >