ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Січень ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Глава держави взяв участь у церемонії вшанування національної паралімпійської збірної команди Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
14.10.2008

Глава держави взяв участь у церемонії вшанування Національної паралімпійської збірної команди України, що відбулось 13 жовтня в Національному Палаці «Україна»

 

 

 

«Паралімпійські ігри в Пекіні - це справжній тріумф. Це фантастичний успіх. Ви перевершили, безумовно, всі наші найсміливіші сподівання. Своїми звитягами ви здивували весь світ. Україна істинно пишається вами», - сказав Президент у вітальному слові.

Від імені українського народу він висловив спортсменам щиру вдячність за їх мужність, нездоланність духу, здатність долати перешкоди на шляху до перемоги, патріотизм. Глава держави також подякував тренерам, Національному комітетові спорту інвалідів України, Українському центрові з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», центральним та місцевим органам влади, громадським організаціям, кожному, хто сприяв нашій спільній перемозі.

 

Президент наголосив, що й надалі приділятиме першочергову увагу розвиткові вітчизняного спорту інвалідів, підтримці українського паралімпійського руху. Він зокрема нагадав, що за останні роки суттєво зросли обсяги фінансування паралімпійських чотирьохрічних циклів і підготовки національної паралімпійської збірної команди. В.Ющенко нагадав, що своїм указом напередодні ХIIІ літніх Паралімпійських ігор збільшив кількість та розміри стипендій для видатних спортсменів з паралімпійських і дефлімпійських видів спорту та їх тренерів. «Великим кроком» він назвав зрівняння одноразових винагород олімпійським і паралімпійським чемпіонам.

 

«З упевненістю можу сказати, що темпи розвитку спорту інвалідів в Україні є найвищими в Європі», - відзначив Президент. Він особливо відзначив, що Паралімпійський центр Китаю було побудовано, базуючись на досвіді функціонування Національного центру паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів у Євпаторії.

 

Водночас Президент зауважив, що підготовка до пекінської Паралімпіади виявила деякі негаразди, які потребують виправлення.  «Сьогодні ми маємо прекрасну нагоду проаналізувати все те, що зроблено для людей з інвалідністю. Пекін приніс ще одну тезу про те, що в світі, в якому ми проживаємо, має повноцінне право на життя кожен з нас», - наголосив В.Ющенко. Безумовно, зазначив він, зобов'язанням влади залишається виділення у постійне користування земельної ділянки для будівництва штаб-квартири Національного комітету спорту інвалідів. В.Ющенко висловив переконання, що Міністерство з питань сім'ї, молоді і спорту разом з КМДА має ближчим часом надати Київському міському центру з фізичної культури і спорту інвалідів приміщення для забезпечення його діяльності. Очевидно, уряд має вирішити питання щодо забезпечення житлово-побутовими умовами переможців та призерів Паралімпійських ігор, відзначив Президент. «Я переконаний, що ближчим часом я зініціюю розгляд цього питання на засіданні уряду», - сказав він, додавши, що важливо також врегулювати проблему доступності для осіб з інвалідністю об'єктів спортивної, соціальної та іншої інфраструктури. «Цим я хотів закликати і центральний уряд, і місцеві адміністрації, і усіх, хто має відношення до посилення національної політики у цьому питанні, більш активно себе поводити. Адже люди з інвалідністю – не буденні члени нашого суспільства, вони хочуть і мають усі права, щоб отримати в ньому гідне місце», - наголосив Глава держави.

 

Президент особливо відзначив позитивні зрушення, які відбулися в українському суспільстві протягом останніх років у контексті ставлення до інвалідів. Водночас він наголосив - нам потрібно ще багато чого змінити на краще, аби забезпечити життя цих людей на рівні європейських стандартів. «Крок за кроком ми починаємо формувати інші погляди суспільства і влади до інвалідів. Проте є ще надзвичайно багато роботи. Деякі речі даються з важким трудом, але крок за кроком українське суспільство стає все кращим», - сказав Президент, зокрема нагадавши про проведене цього року тестування випускників, яке забезпечило вступ до вузів 2,5% абітурієнтів з обмеженими фізичними можливостями. Він окремо наголосив, що «не меншим обов'язком держави та влади всіх рівнів» залишається забезпечення працевлаштування інвалідів. «Ми повинні знайти відповіді на всі ці виклики. Переконаний, ми це зробимо», - сказав В.Ющенко. Президент України також повідомив, що нещодавно 24 вересня 2008 року він підписав у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку документ про приєднання України до Конвенції ООН про права інвалідів.

 

«Ми маємо чітко усвідомити, що настав час переходити від соціального захисту людей з інвалідністю до забезпечення їхніх прав. Що світ існує для всіх нас - незалежно від стану здоров'я чи фізичних обмежень. Переконаний, всі ми разом, незалежно від наших посад, професій, втілимо цю політику. Тому що це політика для тих людей, які потребують найбільшої поваги і шани українського суспільства», - сказав В.Ющенко.

 

Глава держави вручив чемпіонам та призерам Паралімпійських ігор державні нагороди, наголосивши, що і надалі він усіляко буде підтримувати ідеали паралімпізму в Україні, адже «це потрібно як потужний приклад і унікальний виховний момент для всього українського суспільства». Назвавши паралімпійців спортивними героями нашої нації, В.Ющенко неодноразово щиро дякував їм за високий патріотизм.

 

У своєму вітальному слові до присутніх на церемонії вшанування чемпіонів та призерів Паралімпіади-2008 президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич звернувся до всього українського суспільства з ловами подяки за підтримку, яку кожен з паралімпійців відчував у Пекіні. Також він наголосив на тому, що поки-що двері для людей з інвалідністю в Україні лише ледь привідкриті. І багато ще є таких людей з інвалідністю в Україні, що ще не можуть увійти у ці двері… Водночас, він висловив сподівання, що Україна, подолавши тотальну бар’єрність по відношенню до інвалідів, відкривши їм настіж двері, зможе стати справжньою цивілізованою державою. « Президент України у цьому контексті зможе об’єднати українську націю і наша вітчизна стане потужною державою» - висловив свою впевненість Валерій Сушкевич.

 

Вітальне слово учасникам церемонії присвятив Міністр України у справах сімї, молоді та спорту Юрій Павленко. Він наголосив, що успіх національної паралімпійської збірної команди України є логічним результатом системної роботи Національного паралімпійського комітету України, очолюваного ним Міністерства, Укрцентру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та регіональних Інваспортів тощо. Особливо міністр відзначив роль президента НПК В.Сушкевича у цій перемозі: «він  - ідейний наставник та натхненник не тільки в Україні, але й у світі».

«125 спортсменів відстоювали честь і славу України, і кожен з них достойний визнання, пошани і поваги. Ви - велика визначна команда!» – додав Ю.Павленко.

 

«Світ стає іншим дякуючи фізичній культурі і спорту. Але тут нам є ще багато що здійснити для того, щоб зробити життя вільним, відкритим і безбар’єрним. Тому ми ставимо перед собою багато реалістичних планів, один з яких – до 2009 року зробити кожен спортивний об’єкт доступним і цілковито безбар’єрним для кожного громадянина України. Десятки тисяч людей чекають від нас, від уряду і влади відповідних дій, і ці дії не забаряться!» - наголосив Міністр.

 

Загалом, церемонія проходила у приємній урочисті атмосфері: безліч посмішок, квітів та овацій… Звучала урочиста музика, на великих моніторах транслювався фільм про звитяги українських паралімпійців на Паралімпіаді в Пекіні, а на закінчення митці України вітали наших героїв своїми прекрасними голосами та художніми постановками. Усіх присутніх до глибини душі схвилювали: хореографічна композиція за участю шоу-балета «Міленіум», багаторазової чемпіонки світу, майстра спорту міжнародного класу Ілони Слуговіної та її партнера по танцям на візках чемпіона Європи, майстра спорту України міжнародного класу Олександра Іванова; виступ акробатичного гурту «Ляльки», балету «СоулБі», танцюриста на візках Івана Заміги та виступи багатьох акторів та співаків – Олени Гребенюк, Марійки Бурмаки та Олександра Пономарьова. У кінці урочистості з побажанням натхнення та нових сил пролунав написаний спеціально до Паралімпіади-2008 своєрідний гімн «Дай нам, Доле, сил» у виконанні Олени Гребенюк та Романа Мороза.

 

Дай Вам, Доле, сил, наші дорогі паралімпійці! Нових Вам звитяг та успіхів у Лондоні-2012!

 

 
< Попередня   Наступна >