ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Жовтень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
РЯТУЙМО РАЗОМ!
Благодійний проект
Календар спортподій
. $database-
Спортивні рекорди

 

Спонсори
 

    


  

  

    

  

  

  

Медiа-партнери

ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ ОБОЗРЕВАТЕЛЬ


bigmir.net


isport


convergo


Луверс


Партнери

lifecell

Футбольні фани з інвалідністю: чи буде Євро-2012 безбар’єрним?! Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
30.09.2010

6_320x200.jpgЗа останні десятиліття багато що змінилось в нашій державі, але одне, що практично не зазнало змін - в Україні, на відміну від інших цивілізованих країн світу та Європи: досі надзвичайно важко на звичайних вулицях українських міст та селищ побачити людей з інвалідністю.  І не тому, що їх не існує, а тому, що вони через тотальну бар’єрність оточення не можуть вийти зі своїх домівок, не можуть, так як більшість українців, вільно пересуватись вулицями, мандрувати, користуватись послугами громадського транспорту, робити покупки в крамницях, ходити в кафе чи ресторани, купувати ліки в аптеці, ходити в кіно й театри…Багато хто просто не замислюється над цим і не усвідомлює, наскільки важко здолати ці, вибудувані нашим суспільством, кордони всередині нашої держави.

4_320x200.jpgТак як багато хто навіть уявити не може, що люди з інвалідністю можуть бути.. футбольними фанами. Чи часто ви бачите на стадіоні поруч з собою вболівальника - людину з інвалідністю?  Питання для багатьох спортивно-розважальних закладів та стадіонів України практично риторичне. Чи зможемо ми побачити вболівальників з інвалідністю під час проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012?!

 

На ці питання люди з інвалідністю хочуть почути відповідь, бо вони  - разом з усіма вболівальниками світу!  Багатьом їм саме футбол повернув надію на життя, спонукав до віри у себе та свої сили. Навіть квиток для вболівальника з інвалідністю може суттєво змінити його життя, про що свідчить досвід багатьох таких людей з Європи, які наразі об’єднуються у команди фанів, збираючись на стадіонах, їдучи у ті країни, де грає їх улюблена команда чи команда, яка представляє країну на міжнародних спортивних футбольних форумах, пропагуючи та вселяючи іншим людям з обмеженими фізичними можливостями віру у життя без обмежень.

 

27-28 вересня 2010 року магія гри мільйонів поєднала багатьох небайдужих з однією важливою метою – зробити цю прекрасну гру доступною для усіх, без виключення людей, у тому числі – людей з інвалідністю.

 

1_320x200.jpgПершого дня МОК «Євро-2012 Україна», Національна Асамблея інвалідів України, Національний комітет спорту інвалідів України та Центр доступу до футболу у Європі CAFE (Center for Access to Football in Europe) провели брифінг для засобів масової інформації за участю представників Комітетів доступності усіх областей України(багато хто з котрих – з інвалідністю): «Дотримання прав людей з інвалідністю та їх підтримка в рамках проведення фінальних матчів Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012».

 

«Євро 2012 –потужний проект, який  включатиме не тільки суто футбольні питання. Це проект гуманітарний, який приверне до себе увагу дієвою соціальною складовою. Об’єкти, якi будуються до Євро-2012, не матимуть бар’єрів для людей з інвалідністю: в жодної людини не буде проблем ані з пересуванням, чи з будь-якими іншими вболівальницькими потребами», - про це заявив директор місцевого органiзацiйного комітету Євро-2012 Україна Маркіян Лубківський.

 

За його словами, стадiони, якi прийматимуть матчі турніру, будуть доступні для людей з обмеженими фізичними можливостями, також спеціально обладнанi новi термінали в аеропортах. «Забезпечення доступу людей з обмеженими фізичними можливостями6_320x200.jpg до об’єктів Євро-2012 є однією з основних вимог УЄФА, - додав Лубкiвський. -Хотів би, щоб у нас було розуміння того, що ми знаходимось на початку нашого шляху подолання тотальної бар’єрності, але ми рухаємось уперед. Євро-2012 не може вирішити всіх проблем - вони дуже складні та комплексні. Але подивитися сьогодні по-новому на проблему, спробувати зрозуміти людей, які сьогодні цього потребують ... - це наше велике завдання».

 

У свою чергу, голова Нацiональної Асамблеї iнвалiдiв України, президент Нацiонального комiтету спорту інвалідів України Валерiй Сушкевич висловив сподівання про те, що Україна може  «лiквiдувати або мiнiмiзувати все, що пов'язано з дискримiнацiєю доступностi людей з iнвалiднiстю до всiх об'єктiв нашого суспiльства».

«У кожного з нас є своя певна роль, яку ми маємо відігравати у забезпеченні того, щоб «футбол не виключав» осіб з інвалідністю, – заявив В.Сушкевич. - ЄВРО-2012 поставило чимало питань по відношенню до людей з фізичними обмеженнями. Чи зможуть бажаючі вболівальники з інвалідністю з України взяти участь у перегляді матчів на стадіонах міст, що прийматимуть ЄВРО 2012? Чи зможуть зарубіжні вболівальники з особливими потребами долучитись до них? Яка ситуація щодо архітектурно доступних готелів у містах, що прийматимуть ЄВРО 2012, чи є архітектурно доступні ресторани чи кафе, як добратись до стадіону людині з інвалідністю тощо? І сьогодні ми не можемо дати однозначної ствердної відповіді на них… Ви собі можете уявити – за європейськими даними 500,000 осіб з інвалідністю з більш широкого Єврорегіону УЄФА - активні футбольні вболівальники?! Навіть по Києву не як об'єкту Євро-2012, а як столиці, п3_320x200.jpgоки що дуже сумна історія».

 

«Ми розуміємо, що Україна лише на початку довгого шляху розбудови інтегрованого цивілізованого суспільства, де кожен буде жити без дискримінації і мати можливість реалізувати себе у повній мірі, у тому числі і як футбольний вболівальник. Робота розпочалась, але, на жаль серед деяких працівників Кабінету Міністрів, що відповідають за реалізацію проекту Євро 2012 є нерозуміння щодо забезпечення доступності цього важливого міжнародного форуму для людей з інвалідністю. Не тільки нерозуміння, але й байдужість. А цього бути не може при виконанні такого важливого завдання міжнародного значення!», – наголосив Сушкевич.

2_320x200.jpg

Керуючий директор Центру доступу до футболу в Європi CAFE Джойс Кук розповіла: «Футбол – моя величезна пристрасть ще з 2-орічного віку! Так трапилось в моєму житті, що саме футбол змінив моє ставлення до самої себе. Два роки після травми, отримавши інвалідність та перейшовши в інвалідний візок, я не виходила з дому. Мій колега приніс мені квитки на футбол – і це змінило моє життя. Коли я говорю про силу футболу для людей з інвалідністю, я ґрунтуюсь на своєму досвіді. У Британії багато людей з інвалідністю захоплюється футболом, вони об’єднуються у свої фан-клуби і слідують за своїми кумирами по багатьох містах, де проходять футбольні матчі. До слова сказати,це вже мій не перший приїзд в Україну, я як футбольний фан приїздила сюди вболівати за свою команду. Сьогодні я тут, щоб поділитись своїм оптимізмом, знаннями, досвідом, щоб люди з інвалідністю в Україні могли відчути все те, що відчуваю я на стадіоні під час матчів своєї улюбленої команди».

 

Традиційно УЄФА ініціює в країнах, що приймають чемпіонати Європи реалізацію програм соціальної відповідальності. Саме тому Національна Асамблея інвалідів України за дорученням УЄФА та у співпраці з МОК «ЄВРО 2012 Україна» і Центром доступу до футболу у Європі CAFE (Center for Access to Football in Europe) розробляють програму підтримки людей з інвалідністю – майбутніх вболівальників ЄВРО 2012, яка, за підтримки УЄФА, буде допомагати людям з інвалідністю стати свідком яскравих футбольних баталій у 2012 році, про це повідомив Маркіян Лубківський.

 

В рамках наступного заходу Валерій Сушкевич та Джойс Кук провели аудит доступності НСК «Олімпійський» разом з його керівництвом. Відбулося ознайомлення з проектом реко_dsc9242_copy_320x200.jpgнструкції стадіону, зокрема з облаштуванням місць для людей з обмеженими фізичними можливостями. Генеральний директор комплексу Жітесс Аркіссандаш у ході зустрічі заявив, що після реконструкції НСК «Олімпійський» буде повністю пристосований до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями. Директор Центру доступу до футболу у Європі Джойс Кук передала дієві зауваження та побажання щодо розвитку інфраструктури НСК «Олімпійський» задля максимальної пристосованості стадіону для людей з різними видами інвалідності.img_1784_320x200.jpg

 

Насичена програма першого дня завершилась тренінгом для представників місцевих Комітетів доступності, який за сприянням Національної Асамблеї інвалідів України провела Джойс Кук. Саме під час тренінгу було обговорено основні аспекти доступності для вболівальників з інвалідністю, показано позитивну європейську практику подолання бар’єрності спортивних споруд та громадської інфраструктури.

 

Наступного дня усі учасники тренінгу спільно з представниками Укрзалізниці, керівництвом вокзалу та разом із гостею з Великої Британії Джойс Кук провели аудит доступності залізничного вокзалу «Київ-пасажирський». Аудитори відмітили високий рівень відповідальності керівництва Укрзалізниці по відношенню до людей з інвалідністю, відзначивши якісні позитивні зміни у покращенні доступності для людей з інвалідністю на вокзалі «Київ-пасажирський», та намітили низку завдань, які ще потрібно вирішувати.

_dsc9335_copy_320x200.jpg

 

Інтенсивну дводенну програму вичерпано, але не завершились _dsc9332_320x200.jpgспільні плани щодо створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю в Україні. Національна Асамблея інвалідів України та Центр доступу до футболу у Європі розпочали співпрацю, першим кроком якої стане відповідь на запитання чи буде Євро-2012 безбар’єрним.

 

 

 Прес-служба НКСІУ.

Окрім авторського тексту в матеріалі використано інформацію агенції Інтерфакс та прес-служби НСК Олімпійський.

 

 

 
< Попередня   Наступна >