9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Українські паралімпійці завоювали золото та срібло на Чемпіонаті світу з адаптованого веслування Надіслати електронною поштою
04.11.2010

cropimage.php_1.jpgУспішно для українських спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату завершився Чемпіонат світу з адаптованого веслування, що проходив e період з 19 жовтня по 07 листопада 2010 року на озері Карапіро, що поблизу м. Хемілтон, Нова Зеландія. Незважаючи на всі погодні перипетії, нашій команді вдалось вибороти 2 нагороди: золото та срібло, а також завоювати першу світову позицію серед команд-учасниць.

Традиційно змагання з адаптованого веслування проходили одночасно з Чемпіонатом світу серед здорових спортсменів. Представники 18 країн змагались у виявленні кращих з кожного класу човнів (одиночні – чоловіки та жінки, парні – змішані, четвірки – змішані).

Андрій КривчунВ класі AM1x (чоловіки, одиночні) від України брав участь Андрій Кривчун, який потрапив до фіналу шістьох найшвидших човнів (із загальної кількості  - дванадцяти). До останніх метрів дистанції в 1000 м, на якій змагаються спортсмени, Андрій був лише п’ятим, однак стрімкий фініш та воля до перемоги нашого спортсмена дозволили йому обійти суперників та завоювати срібну медаль. Блискавичний фініш був сприйнятий із захопленням, однак не новозеландськими вболівальниками, адже їхній спортсмен поступившись Андрію посів третє місце.  Перше місце виборов рекордсмен світу, чемпіон Паралімпійських ігор 2008 року в м. Пекін Том Аггар з Великобританії.

В класі AW1x (жінки, одиночні) у фіналі з шести човнів кращою стала спортсменка з Франції.Дмитро Іванов та Ірина Кириченко

В класі  ТА2х (парні, змішані) Україну представляли Дмитро Іванов та Ірина Кириченко. Найсильнішим екіпажем виявився екіпаж з України, який відстояв своє високе звання Чемпіонів світу. Другими та третіми стали французи та австралійці відповідно.

екіпаж у складі Павла Горбоноса, Володимира Шарубіна, Олени Пухаєвої, Катерини Морозової та Володимира КозловаВ класі LTAMix4+ (четвірки з рульовим, змішані) екіпаж у складі Павла Горбоноса, Володимира Шарубіна, Олени Пухаєвої, Катерини Морозової та Володимира Козлова посів четверте місце, поступившись командам з Канади, Великобританії та Німеччини.

В класі IDMix4+ (четвірки з рульовим, спортсмени з вадами інтелекту) були представлені всього 3 екіпажі – команди Гонконгу, Італії та Росії, які у відповідному порядку і посіли призові місця.

Загалом команда України у складі 8 спортсменів стала першою на Чемпіонаті світу з адаптованого веслування-2010 у Новій Зеландії.