ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Липень ( 2018 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
Шановні колеги, друзі! Прийміть мої щирі вітання з нагоди відзначення Дня інвалідів! Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
03.12.2010

geroj_320x200.jpgЦього року виповнюється 17 років з того часу, коли першим Президентом України Л.М.Кравчуком 27 листопада 1993 року було видано Указ про відзначення в Україні 3 грудня - Міжнародного дня людей з інвалідністю. Поштовхом для встановлення цього дня стало прийняття Генеральною Асамблеєю ООН у 1982 році Резолюції №37/52 «Всесвітня програма дій по відношенню інвалідів», а також те, що саме 3 грудня 1992 року цей день був визначений Генеральною Асамблеєю ООН як Міжнародний день інвалідів. Цей день став днем підвищеної уваги суспільства до проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями та нагода підсумувати, що зроблено і замислитись, що потрібно зробити для створення гідних умов життя осіб з обмеженими фізичними можливостями, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

Для мене, як людини, що глибоко відчуває потреби інвалідів, пріоритетом є ефективна соціальна політика щодо забезпечення повноцінного і гармонійного життя для всіх громадян України, в тому числі і тих, хто має проблеми зі здоров'ям. Наше спільне завдання полягає в тому, щоб прикласти максимум зусиль для впровадження у життя всіх норм чинного законодавства для вирішення питань людей з інвалідністю, щоб кожен відчував себе захищеним та потрібним суспільству.   

 

Перші кроки на цьому шляху зроблені. Верховною Радою України прийнято базові Закони України, які заклали правове підґрунтя для здійснення державної підтримки осіб з вадами здоров'я, вирішення питань їх комплексної реабілітації та інтеграції в суспільство. Крім того, надано право громадським організаціям брати участь у формуванні державної політики по вирішенню проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями. Для цього Національна Асамблея інвалідів України, Національний комітет спорту інвалідів України за участю громадських організацій інвалідів, через реалізацію відповідних програм, проектів бере активну участь у вирішенні соціально-економічних, політичних, творчих та інших актуальних проблем інвалідів, у тому числі, проблем фізкультурно-спортивного спрямування, активно співпрацює з державними органами виконавчої влади щодо доступності людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів громадського та фізкультурно-спортивного призначення, навчання дітей з інвалідністю у загальноосвітніх школах, отримання вищої освіти тощо. 

 

Цього року ми вперше відзначаємо Міжнародний день інвалідів серед інших країн світу, підпорядковуючись цінностям Організації Об’єднаних Націй. Українська держава, ратифікувавши Конвенцію ООН про права інвалідів, взяла на себе відповідальність щодо повного забезпечення всіх прав та свобод людей з інвалідністю і попередження всіх форм дискримінації інвалідів. 

 

Для мене знаковим стало те, що саме цього року наша громадська організація інвалідів  - Національна Асамблея інвалідів України - отримала спеціальний консультативний статус в Комітеті ООН з економічних та соціальних питань. Це унікальна оцінка нашої діяльності на всьому пострадянському просторі і свідчення високого визнання нашої роботи.  

 

З нагоди цього дня висловлюю сердечну вдячність всім керівникам громадських організацій інвалідів, окремим громадянам за Вашу копітку, нелегку працю, якій ви віддаєте свої знання, тепло і милосердя, допомагаючи щоденно долати труднощі людям, які мають проблеми зі здоров'ям. Впевнений, що спільними зусиллями ми подолаємо проблеми, які, на жаль, ще існують в суспільстві по відношенню до людей з інвалідністю.  

 

Бажаю Вам і Вашим родинам доброго здоров'я, життєвого оптимізму, добробуту, родинного затишку, мудрості і витримки, заслуженої шани і вдячності людей.  

 

Щиро Ваш,  Валерій Сушкевич

 

Голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів,

 

Президент Національного комітету спорту інвалідів України,

 

Голова Національної Асамблеї інвалідів України 

 

 
< Попередня   Наступна >