Веслування: перемоги та неприємні несподіванки Надіслати електронною поштою
12.05.2008

Перемоги та неприємні несподіванки у адаптованому веслуванні

Участь збірної команди України з адаптованого веслування
у Фінальній кваліфікаційній регаті на Паралімпійські ігри 2008 року

В період з 28 квітня по 11 травня 2008 року збірна команда України з академічного веслування провела тренувальний збір та взяла участь у Фінальній кваліфікаційній паралімпійській регаті, яка проходила в м. Мюнхен (Німеччина). Склад команди налічував 6 спортсменів. Слід відзначити, що традиційно змагання з адаптованого веслування проходили одночасно з Кубком світу серед здорових спортсменів. Саме Фінальна паралімпійська регата стала визначальною в остаточному розподілі ліцензій для участі в Паралімпійських іграх 2008 року в Пекіні. Представники 18 країн, серед яких екіпажі Китаю, Південної Африки, Кенії, Бразилії, Австралії, Росії, Франції, Гонконгу змагались у виявленні двох найкращих з кожного класу човнів (одиночні – чоловіки та жінки, парні – змішані, четвірки – змішані), які і отримували ліцензії на Паралімпійські ігри.

В класі AM1x (чоловіки, одиночні) від України брав участь Олександр Петренко, який став першим у відбіркових етапах, автоматично потрапивши одразу до фіналу з шістьох човнів. Пройшовши до фіналу з найкращим серед 10 спортсменів часом, Олександр і в самому фіналі не залишив жодного шансу своїм суперникам, впевнено пройшов всю дистанцію та посів перше місце. Таким чином, Олександр завоював ліцезію для збірної України та увійшов до 12 кращих спортсменів в класі AM1x, які і змагатимуться за золото Паралімпіади в Пекіні.

На жаль, зовсім інакше склалася ситуація з виступом нашого човна в класі LTAMx4+ (змішана четвірка з рульовим). Маючи великі сподівання на здобуття ліцензії (враховуючи контрольні результати нашого екіпажу), команда провела тренувальний збір та була готова до гідного виступу. Напередодні старту відбулася медична класифікація спортсменів, яка визначила, чи може спортсмен бути допущеним до змагань та чи відповідає його ураження необхідному мінімуму для виступу на змаганнях. Саме ця класифікація поставила хрест на сподіваннях екіпажу, адже одна із спортсменок, Олена Пухаєва, не отримала допуск від медичної комісії на виступ у змаганнях. Остаточним рішенням та ствердженням класифікатора стало те, що спортсменка має ураження зору, але воно є недостатнім для її допуску до змагань.

Парадоксальним є те, що під час попередньої класифікації на Чемпіонаті світу 2007 року ця спортсменка отримала класифікацію та допуск до змагань. Це рішення класифікаційної комісії, яке стало остаточним після подання протесту збірною України та повторної класифікації, унеможливило виступ української четвірки та звело нанівець працю та постійні тренування у прагненні до завоювання ліцензії на Паралімпійські ігри всього складу екіпажу.

Залишається висловити сподівання, що підхід до процедури класифікації буде змінений та перестане бути „лотереєю“, яка за день до початку змагань перекреслює всю кропітку працю тренерів та спортсменів, місяці підготовки у прагненні до здобуття найвищого результату та сподівання країни на перемогу.