ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Лютий ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
В.Сушкевич: Дотриматись обіцянки – основне завдання уряду стосовно реалізації прав інвалідів Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
03.12.2010

img_3765_cr_320x200.jpg2 грудня 2010. Київ. Україна. З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю (3 грудня) та 1-ї річниці ратифікації Україною Конвенції ООН про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї (16 грудня), в межах спільного Проекту Програми розвитку ООН (ПРООН), Міжнародної організації праці (МОП) та Державного центру зайнятості (ДЦЗ) України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості» відбулася прес-конференція «Міжнародний день інвалідів: дотримання прав українських громадян з інвалідністю».

img_3765_cr_320x200.jpgЛейтмотивом інформаційного заходу став стан дотримання Україною положень Конвенції та реалізації основних прав та свобод українських громадян з інвалідністю, зокрема щодо доступу до зайнятості та права на гідну працю. У прес-конференції взяли участь заступник директора ПРООН в Україні Єлена Панова, голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Василь Костриця, директор Державного центру зайнятості, Національний директор Проекту ПРООН/МОП/ДЗЦ «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості» Володимир Галицький, HR Директор та Член Правління Platinum Bank Денис Бродський.

 

Відкриваючи захід, Єлена Панова зауважила: «Минулого року Парламент України ратифікував Конвенцію ООН про права інвалідів і Факультативний протокол до неї, довівши свою цілковиту відданість принципам рівності всіх людей і справжньої поваги до їхніх невід’ємних прав і свобод».

 

Думку про дотримання прав українських громадян з інвалідністю продовжив Валерій Сушкевич, котрий повідомив, що Цього року Міжнародний день інвалідів у світі проводиться під девізом «Дотриматись обіцянки: врахування чинника інвалідності в Цілях розвитку тисячоліття».  Цитуючи слова Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, він наголосив: «Урядам потрібно більше займатися підтримкою інвалідів… З нагоди Міжнародного дня давайте визнаємо, що битви з убогістю, хворобами і дискримінацією не будуть виграні без адресних законів, стратегій і програм, що наділяють цю групу ширшими можливостями. Давайте зобов'яжемося підтримувати в співтоваристві інвалідів надію на виконання обіцянок, закладених в поставлених цілях. І в нашому п'ятирічному ривку, спрямованому на досягнення цих цілей до міжнародно погодженого терміну, — 2015 року, давайте відноситися до них не лише як до об'єктів благодіянь, але і як до цінних провідників змін».

img_3782_320x200.jpgНаголосивши та тому, що українська держава, ратифікувавши Конвенцію ООН про права інвалідів, взяла на себе цілковиту відповідальність щодо дотримання усіх положень цього міжнародного правового документу у сфері повного забезпечення всіх прав та свобод людей з інвалідністю і попередження всіх форм дискримінації інвалідів, В.Сушкевич додав: «Для мене знаковим стало те, що саме цього року, коли ми вперше відзначаємо Міжнародний день інвалідів серед інших країн світу, підпорядковуючись цінностям Організації Об’єднаних Націй, чи не найбільша громадська організація України, яка опікується проблемами інвалідів - Національна Асамблея інвалідів України - отримала спеціальний консультативний статус в Комітеті ООН з економічних та соціальних питань. Це унікальна оцінка нашої діяльності на всьому пострадянському просторі і свідчення високого визнання нашої роботи».

 

У ході конференції пані Панова зазначила, що з метою сприяння активній інтеграції людей з інвалідністю до відкритого ринку праці і забезпечення їхніх рівних прав і можливостей  ПРООН, МОП та ДЦЗ у 2008 році ініціювали і розпочали в Україні спільний Проект «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості». Впродовж більш ніж двох років діяльності Проекту, було розроблено і апробовано Модель працевлаштування та забезпечення зайнятості людей з інвалідністю в Україні та Методологію надання центрами зайнятості соціальних послуг людям з інвалідністю. Наріжним каменем запропонованих Моделі і Методології є індивідуальний підхід до кожної людини з інвалідністю, який досягається шляхом тісної співпраці та інформаційного обміну між усіма учасниками процесу працевлаштування та забезпечення зайнятості.

 

Володимир Галицький зробив акцент на позитиві такої співпраці: «Найбільшим досягненням Проекту є те, що він об’єднав зусилля центрів зайнятості, медико-соціальних експертних комісій,управлінь праці та соціального захисту населення, відділень Фонду соціального захисту інвалідів, недержавних організацій на шляху конкретної людини з інвалідністю до зайнятості. Саме таку взаємодію закладено в новій Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості людей з інвалідністю і в новій Методології роботи центрів зайнятості».Апробація Моделі і Методології, що проходила впродовж березня-жовтня 2010 р. у 7-ми пілотних центрах зайнятості трьох регіонів України, мала позитивні результати, як за оцінкою незалежного експерта, так і організацій, які впроваджують Проект: ДЦЗ, ПРООН та МОП.  

 

Василь Костриця вважає, що сьогодні настав час говорити про гідну зайнятість людей з інвалідністю. В своїй промові під час прес-конференції він, зокрема, зауважив: «Дуже крихким є місточок між виведенням людини з інвалідністю з бідності і поверненням до ситуації бідної людини. Тому потрібно реформувати не тільки підходи і усвідомлення, але й уявлення та реальні оцінки можливостей людей з інвалідністю на робочому місці». Пан Костриця, посилаючись на дослідження «Ціна виключення: економічні наслідки виключення людей з інвалідністю зі світу праці», проведене МОП, зазначив, що, якщо не вживаються заходи щодо соціальної інтеграції та інтеграції на ринок праці, то економічні втрати складають, за оцінками експертів МОП, від 3-х до 7-ми % національного валового продукту. Так, за його словами, проблема соціальної інтеграції та інтеграції на ринок праці людей з інвалідністю перестала бути лише соціальною проблемою, вона стає економічною. На думку В.Костриці, для України потрібно зробити розрахунки тих втрат, які несе суспільство, бюджет, в цілому роботодавці, у разі неврахування посильної праці людини з інвалідністю...

 

Урочистою миттю заходу стало оприлюднення результатів конкурсу на кращу опубліковану журналістську роботу “Гідна праця - особливим фахівцям», що пройшов в рамках Проекту. Національний менеджер Проекту Олена Іванова оголосила переможницю. Нею стала власний кореспондент всеукраїнської газети «ФАКТИ та коментарі» Леніна Бичковська, яка отримала нагороду за публікацію «В Ровенской области мужчина без обеих кистей рук может резать, пилить, рубить и работает столяром на заводе».

 

Довідково

 

Метою спільного Проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю підвищення шляхом забезпечення доступу до зайнятості» є сприяння активній інтеграції людей з інвалідністю на відкритому ринку праці для забезпечення рівності їхніх прав та можливостей. Проект робить окремий акцент на зміні ставлення до людей з інвалідністю, як до таких, що можуть бути конкурентоспроможними працівниками.  

Залученими до Проекту експертами запропоновані зміни до чинної нормативно-правової бази України відповідно до міжнародних норм, зокрема передбачених в Конвенції ООН про права інвалідів та в конвенціях і рекомендаціях МОП

Апробація Моделі та Методології, розроблених залученими до Проекту експертами, відбулася в Оболонському, Святошинскому та Дарницькому районних центрах зайнятості міста Києва, в Києво-Святошинському і Бориспільському Київської області, Чернігівському міському та Ніжинському міськрайонному центрах зайнятості.

 

Прес-служба НАІУ,

у публікації використано матеріали

 Державного центру зайнятості

Міністерства праці та соціальної політики України

 
< Попередня   Наступна >