ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Травень ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
<< Поперед. Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
15 років Спартакіаді "Повір у себе" Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
20.06.2008

15-та Спартакіада «Повір у себе» серед дітей-інвалідів, присвячена Дню Незалежності України, зробила свій перший крок до фінальних змагань

Молодість - це незалежність і неупередженість, це безмежна віра в себе і свої сили, це пізнання себе і усвідомлення того, що в світі немає нічого недосяжного. І недосяжного немає, навіть, якщо у тебе – інвалідність. Це вже п’ятнадцять років поспіль доводять дітки з інвалідністю, котрі щороку беруть участь у всеукраїнській спартакіаді "Повір у себе". Спартакіада щороку охоплює близько 30 тисяч українських хлопчиків та дівчаток з інвалідністю...

Так, з 30 травня по 19 червня 2008 року в МДЦ «Артек» пройшла І частина фінальних змагань Спартакіади «Повір у себе» серед дітей-інвалідів, приурочена 17 річниці Незалежності України. На спортивних майданчиках МДЦ «Артек» з плавання, шахів, спортивного орієнтування, настільного тенісу, боротьби, баскетболу, голболу змагалось 250 дітей-інвалідів з вадами слуху, зору та ураженнями опорно-рухового апарату з 26 областей України. За результатами змагань діти вибороли 119 золотих, 108 срібних та 94 бронзових медалей, отримали дипломи і цінні подарунки.

ІІ частина фінальних змагань Спартакіади «Повір у себе» серед дітей-інвалідів вже традиційно відбудеться у Національному центрі паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів в м. Євпаторія з 20 по 31 серпня.

З історії проведення Спартакіади "Повір у себе"

29 червня 1994 року Міністерство України у справах молоді, сім`ї і спорту видало наказ № 1493 ‛Про проведення Української Спартакіади детей-інвалідів на базі МДЦ ‛Артек“. Це був старт дитячих Паралімпійських ігор України.   І вже в серпні 1994 року табір ‛Морський“ приймає 200 дітей з різних регіонів України. В програму фінальних змагань ‛Повір у себе“ включені такі види спорту, як легка атлетика, шахи, настільний теніс, міні-футбол, волейбол, баскетбол.

Спортивні змагання дітей-інвалідів поступово набирають більше обертів, притягують увагу Уряду України, спортивних і громадських організацій і вже у 1995 році дітям-інвалідам виділяється 400 бюджетних путівок (ця кількість зберігалась протягом восьми років).  А ювілейного, 70-го для Артеку року, тут водночас зі Спартакіадою дітей-інвалідів проходили Дитячі Олімпійські ігри, на які приїхали юні спортсмени з України, Росії, Казахстану. Учасники Спартакіади ‛Повір у себе“ були включені до складу збірних команд таборів  разом із здоровими дітьми і одержали  медалі  переможців. Діти з вадами слуху стали абсолютними чемпіонами  у настільному тенісі і в естафетному бігу. Також були виграні естафети з плавання, баскетбольні змагання. Сердечні привітання з відкриттям ІІІ-ої Спартакіади надійшли від призерів Х Паралімпійських ігор: Олени Акопян, Ігора Горбенка, Юрія Андрюшина. На закритті в гостях у артеківців був 1-й в історії проведення паралімпійських ігор чемпіон з України Василь Ліщинський, який виступив перед учасниками з поздоровленнями і взяв участь у нагородженні переможців та призерів Спартакіади.

Тільки єдний раз за історію її проведення в 1996 році до програми змагань ІІІ-ої Спартакіади було включено дартс.

Попередні спартакіади показали, що й на регіональному рівні стали серйозно відноситись до дитячого спорту інвалідів. Створюються умови для роботи спортивних секцій, дитячо-юнацьких спортивних шкіл інвалідів, поширюється географія розвитку видів спорту, приходять нові тренери-професіонали. І ось VI Спартакіада ‛Повір у себе“ стала рекордною за кількістю учасників – 600.

Однак, через певні фінансові труднощі в країні наступного, 2000 року кількість путівок було зменшено до 400. Але це не завадило більш ніж 25 тис. хлопчикам і дівчаткам з вадами слуху, вадами зору, ураженнями опорно-рухового апарату, які щорічно беруть участь у відбіркових змаганнях Спартакіади ‛Повір у себе“, прагнути отримати путівки до фінальних змагань в Артеку.

З одного боку, старти в ‛Артеку“ стали чудовою школою людяності, доброзичливості, дружби і взаємодопомоги. З іншого – оскільки Артек вже не міг вмістити всіх фіналістів, адже спартакіада набрала досить потужних обертів та вийшла на більш високий рівень - естафетою для Національного центру паралімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів в м. Євпаторія.

Саме тут, у Національному центрі паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів в м. Євпаторія, вперше у 2004 році в рамках Спартакіади «Повір у себе» у фінальних змаганнях  з легкої атлетики, настільного тенісу, спортивного орієнтування, боротьби греко-римської і вільної, плавання і шахів взяли участь 100 дітей-інвалідів з вадами слуху.

Враховуючи досвід 2004 року, а також велику кількість дітей-інвалідів, які пройшли відбіркові змагання на право участі у фінальних змаганнях, Національний центр паралімпійської і дефлімпійської підготовки  та реабілітації інвалідів приймає на фінальні змагання спартакіади у 2005 році вже 200 дітей всіх нозологій, в 2006 – 220 дітей, а в 2007 – 250 діток з інвалідністю. Зважаючи на м’який клімат, сонячну погоду, тепле море, всі діти, окрім участі у  фінальних змаганнях Спартакіади, ще й оздоровилися, засмагли і повезли додому з медалями і подарунками ще й позитивні емоції від перебування в Центрі.

Загалом, відбірковим етапом в попередні роки охоплено 25 тисяч  дітей (щорічно), у 2007 році  - 27 тисяч діток з інвалідністю, у 2008 – близько 30 тисяч.

Прес-служба НКСІУ

 
< Попередня   Наступна >