15161718192021
22232425262728
293031
Наступ.>>

Чемпіонат світу з лижних гонок та біатлону вдало розпочався для українських паралімпійців Надіслати електронною поштою
04.04.2011

vovchynsky_320x200.jpgДосить вдало розпочався для українських спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору ювілейний, десятий Чемпіонат світу МПК з лижних гонок і біатлону, що проходить у Ханти-Мансійську, Росія, і об’єднує близько 100 спортсменів із 13 країн. Нашою командою, яку представляє 15 спортсменів (6 жінок, 9 чоловіків), у перші два дні змагань завойовано 7 медалей, серед яких 2 золоті, 3 срібні та 2 бронзові нагороди.

Перший день змагань, 2 квітня, видався вдалим і багатим на приємні несподіванки для нашої команди. Так, у категорії LW2-9 серед чоловіків Григорій Вовчинський у надзвичайно запеклій боротьбі зі всього лише з одним промахом виграв золото, випередивши своїх сильних суперників з Росії Азата Карачуріна та Кирила Михайлова (друге та третє місце відповідно)

А у категорії В1-3 серед чоловіків Анатолій Ковалевський і його лідер Борис Бабар випередили росіянина Миколая Полухіна із лідером Андрієном Токаревим та білоруса Василя Шаптісабоя із лідером Миколаєм Шабловськи, та завоювали золоту нагороду. І це справжня сенсація як для української команди, так і для самого Анатолія, адже це його перша нагорода на змаганнях такого високого рівня.

Олена Юрковська була лише за 12 секунд від золотої нагороди у фіналі гонки переслідування (біатлон) у категорії LW10-12. Лідеркою тут стала Марія Йовлева (Росія). До речі, наша Оленка проявила у цій гонці справжню силу духу і волю до перемоги, адже після кваліфікації йшла третьою, але змогла випередити німкеню Андреа Ескау і завоювати срібло

Оксана Шишкова із лідером Володимиром Івановим у категорії В1-3 серед жінок також виборола срібло. Це сталось завдяки ідеальній стрільбі спортсменки shyshkova_320x200.jpg(жодного промаху) та надзвичайному прагненню перемогти: цікаво, що після кваліфікації Оксана також була третьою. На першій сходинці у цій категорії - росіянка Мікаліна Лісова із лідером Олексієм Івановим, третє місце  дісталось її співвітчизниці Олені Ремізовій із лідером Наталією Якімовою.

У категорії LW2-9 серед жінок лідирувала росіянка Анна Бурмістрова, полячка Катаржина Роговець виборола срібло. Наша Олександра Кононова спершу показала надзвичайний потенціал і дуже високу швидкість, але через прикрі два промахи на першому рубежі посіла третє місце.

Другий день змагань, З квітня, видався досить важким для української команди: на середній дистанції у лижних гонках медалістами стали тільки дівчата у категорії LW2-9. Тут також відбулись спортивні несподіванки: Олександра Кононова поступилась лише 1,9 секунди лідерці з Польщі Катаржині Роговець, виборовши срібло, Юлія Батенкова-Бауман, незважаючи на проблеми зі здоров’ям (щойно після важкої ангіни) змогла зібратися і показати достойний результат – третє місце.

Сьогодні у наших спортсменів – продовження змагань. Тож побажаємо їм стрімких стартів та яскравих фінішів!

Усім вболівальникам надаємо посилання на сторінки, де можна віднайти актуальну інформацію про перебіг Чемпіонату світу та виступ українських паралімпійців: http://ugrasport.com/parabiathlon/?cat=68&lang=en/, сайт чемпіонату - http://ugrasport.com/parabiathlon/. Також результати публікуються щоденно на сайті МПК http://www.ipc-nordicskiing.org/Results/