23242526272829
3031

7 високих нагород привезли українські фехтувальники-паралімпійці з Іспанії Надіслати електронною поштою
05.04.2011

dsc_3057.jpgУкраїнські гардемарини-паралімпійці успішно виступили у Етапі Кубку світу з фехтування у візках (ураження опорно-рухового апарату), що пройшов з 31 березня по 04 квітня 2011 року у м. Малага (Іспанія). У змаганнях взяли участь більше 150 спортсменів від 18 країн, котрі разом із нашими 7 спортсменами-паралімпійцями боролись за першість Кубку.

Наша команда у складі Алли Горліної (Донецька обл.), Тетяни Позняк і Михайла Бажукова (Миколаївська обл.), Вадима Цедрика (Одеська обл.), Ірини Лук’яненко (Київська обл.), Антона Дацка і Андрія Демчука (Львівська обл.) вдало виступила у серці Андалусії, на першому заліковому до Паралімпіади-2012 у Лондоні Етапі Кубку світу. З Іспанії наші гардемарини у візках привезли 7 почесних нагород, серед яких 2 золоті, 1 срібна та 4 бронзові нагороди.

1 квітня, у День сміху, хлопці змагалися на рапірах, а дівчата на шаблях. У цей день честь України відстоювало троє рапіристів – Бажуков, Дацко і Демчук.

Блискуче виступив наш представник у класі Б – Антон Дацко, він рівно пройшовши всю дистанцію, у фіналі просто “розтрощив” француза Латреша 15-2. За 4 бої в "олімпійці" Антон пропустив лише 11 уколів, при тому нанісши 60 уколів та виборовши для України золоту нагороду. Браво Дацко!

Михайло Бажуков у класі А програв за вихід у 8-ку найкращих майбутньому чемпіону – гонконгівцю Чану, і зайняв 16 місце.

Андрій Демчук, програвши у кваліфікаційних боях лише один бій французу Токатліану 5-4, пройшов після кваліфікаційних боїв сьомим. У перших боях “олімпійки” були переможені два представники Росії – Файзулін (15-1) і Мозолькін (15-4). Суперником Андрія за вихід четвірку найкращих був італієць Бетті, якому Демчук на недавньому Чемпіонаті світу, що пройшов у листопаді у Парижі, програв 15-14 за вихід у 8-ку. Цей бій був рівним, і перемоги заслуговували обоє, але останній вирішальний укол все ж вдався українцю – отож перемога 15-14. Далі за вихід у фінал змагань Андрію трапився зновуdsc_3057.jpg-таки француз Токатліан, який вирізняється своїм вмінням напружувати ситуацію на станку своїми повільними підключеннями до станка, частими спілкуваннями із арбітрами, і постійними намаганнями обдурити суперника і арбітра із правильним виставлянням дистанції між суперниками. На жаль, цей бій Андрій програв 15-13, і зайняв 3 місце.

У другий день змагань хлопці фехтували на шпагах, а дівчата на рапірах.

Цього дня нас чекала лише одна медаль – її здобула киянка Ірина Лук’яненко. Перемігши свою подругу Тетяну Позняк, вона далі фехтувала за двох й зупинити її змогла лише у фіналі угорка – 15-10. У підсумку Ірина посіла 2 місце, Позняк 10. У класі А Алла Горліна програла за вихід у 4-ку представниці Гонконгу Чан, і у підсумку зайняла 6 місце.

У хлопців Бажуков і Цедрик програли за вихід у 8-ку, відповідно поляку Калці і гонконгівцю Тату. Андрій Демчук програв за вихід у 4-ку італійцю Бетті 15-12.

Третій день обіцяв нам поповнення нашої скарбнички. І так дійсно трапилося.

Блискуче виступила Алла Горліна, яка стала переможницею у дівочому класі А. Пройшовши всю дистанцію впевнено та рівно, Алла показала, що у відповідальний момент вона залишається сконцентрованою: і у бою за вихід у фінал із гонконгівкою Чан, і у фіналі у протистоянні з угоркою Юхаш, наша Алла перемогла 15-14! І знову лунав гімн України, який дружно співала вся команда і раділа вже другій золотій нагороді!

phoca_thumb_l_4.jpgСеред жінок у класі Б бронзову медаль виборола Тетяна Позняк із Миколаївщини.

Ще дві медалі принесли у цей день шаблісти. Срібний призер Чемпіонату світу Антон Дацко цього разу зупинився на 3 місці, програвши одвічному супернику – французу Франсуасу 15-10. Відкриттям змагань стала бронзова нагорода молодого одесита – Вадима Цедрика, який просто «катком пройшовся» по зірках шабельного фехтування, і зупинити його за два кроки до срібла зміг лише представник Греції Піларінос 15-9.

Наша чоловіча команда на рапірах зайняла 4 місце. У першому бою була обіграна збірна Росії 45-35, потім, на жаль, наші чоловіки програли титулованій збірній Франції 45-41, і у бою за 3-тє місце наша збірна уступила команді Італії 45-40. Втім, у підсумку наші хлопці вибороли 4 місце із 10 команд.

Відтак, славна команда українських гардемаринів-паралімпійців у складі 7 чоловік привезла 7 медалей, дві з яких найвищого ґатунку, одна срібна і чотири бронзових. Привітаймо спортсменів і їхніх тренерів із такими високими результатами!