ссылка на стр. Паралімпійський рух в Україні   ссылка на стр. Дефлимпийский спорт
Головне меню
Головна
Паралімпіада2018
Новини
Відеоновини
Події
Статті
Пошук
Посилання
Контакти
Відеогалерея
Фотогалерея
Спорт інвалідів України
Паралімпійський
Дефлімпійський
Факти з історії спорту
Наші спортивні об'єкти
Національний центр
Західний центр
Тендери
Звіти
. $database-
Законодавство
Законодавчі акти
Пошук
Календар новин
Січень ( 2019 ) :
ПнВтСрЧтПтСбВс
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Наступ.>>
До нас завітали

free counters

Live Traffic Feed
4 роки після Кардіффу Надіслати електронною поштою
Написав Прес-служба НКСІУ   
19.04.2011

748741001260800259.gif18 квітня 2008-го, рівно чотири роки тому Україна спільно з Польщею здобула право бути господаркою Євро-2012, пообіцявши достойно прийняти в себе футбольну континентальну першість. Що відчували в цю мить українці і як наша країна змінились за ці роки масштабної підготовки  – про це Інформаційному центру «Україна-2012» розповіли експерти, які були в Кардіффі в момент перемоги, або долучились до  підготовки до турніру.   

 

 

   

 

Сушкевич Валерій, президент Національного комітету спорту інвалідів України:

sushkevych.jpgПам’ятаю, наскільки ми були горді за українську перемогу. Вона дала нам багато можливостей – не тільки з точки зору спорту, а й для змін в країні, загалом для здоров’я нації. Адже така увага до спорту вже сьогодні робить культуру фізичного виховання та спорту пріоритетом державної політики. Тож перемога у Кардіффі, гідний виступ української збірної в європейському чемпіонату, вплинуть на оздоровлення нації загалом. Завдяки Євро ми сьогодні будуємо і стадіони, і нові дороги, аеропорти, залізничні вокзали, транспортні розв’язки, готельну інфраструктуру – країна розвивається. І не секрет, що такий варіант стимулювання розвитку інфрактури країни був в усіх приймаючих країнах Євро.


Що буде після Євро? Переконаний, що інтерес країни до розвитку спорту, спортивної інфраструктури не  вщухне. Адже вже сьогодні з’явились претензії України на проведення олімпійських, паралімпійських ігор. Є заяви про амбіції інших федерації на проведення міжнародних чемпіонатів.

Сподіваємось, що на нових об’єктах будуть дотримані права усіх людей, в тому числі з обмеженими можливостями, з точки зору доступності до арен, аеропортів та готелей. Усе, що ми будуємо сьогодні, має відповідати європейським вимогам і міжнародній конвенції про права інвалідів, яку наша держава підписала і ратифікувала. Щоб вийти на цивілізований рівень країни, слід говорити не тільки про доступність стадіону, а й про доступність послуг громадського транспорту для інваліда, пристосованість ліфтів та підйомників для візків, це і висота бордюру поблизу нового стадіону.  Йдеться про архітектурну, транспортну, інформаційну доступність для всіх вболівальників без виключення. Як українських громадян, так і іноземних гостей.  

 

Сергій Бубка, президент Національного олімпійського комітету:

 Bubka.jpg

Моє ставлення до кардіффської перемоги не змінилось – переконаний, що це знакова, історична подія для нашої країни. Проте, готуючись до Євро-2012, змінились ми самі. Ми зрозуміли, що це велика подія, велика честь для нас, і ми просто зобов’язані провести європейське свято футболу на найвищому рівні.

2011-й рік стане новою точкою відліку для оновлення спортивної інфраструктури країни. Завершення будівництва на аренах для проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу – момент самоутвердження для України.  Незабаром здадуть ще дві надсучасні арени, на яких проводитимуться матчі Євро. Тоді прийде і розуміння  бойової готовності до чемпіонату, і усвідомлення того, що все ж таки в своїй країні ми можемо створити не просто стадіони, а одні з найкращих стадіонів Європи. Ці арени відпрацюють на Євро і залишаться для нас, наших дітей, для розвитку українського спорту. Тепер ми матимемо ресурс і мотивацію для залучення в спорт молоді. Далі країна просто змушена буде проводити інші турніри, оновлювати свої арени, будувати спортивні майданчики і вирощувати спортивну еліту.

Без сумніву, тепер кожному українцю кортить долучитись до підготовки, показати свою країну з якнайкращого боку. Адже чемпіонат – це шанс показати себе всьому світу. А це нам точно вдасться, адже українці – гостинна нація і дуже приязна країна.    

Кличко.jpgВіталій Кличко, чемпіон світу з боксу:

 

Ті пам’ятні події не забути ніколи. Зал в напрузі чекає на вердикт Платіні. Найспокійніше поводились італійці. Було відчуття, що вони ані трохи не сумнівалися в перемозі. В нашій делегації - всі зосереджені, тривога навіть у диханні. Після пам’ятних слів Платіні зрозумів, що є люди в яких реакція краща, ніж в мене. Можливо, відчували перемогу. Здалося, що руки взлетіли догори за півсекунди до того, як з конверта на світ Божий з’явився аркуш «Poland-Ukraine». А потім... Що було потім? На відеозаписі я бачив себе стрибаючого від радості. Так само відреагували Сергій Бубка, Андрій Шевченко, Леонід Кравчук, усі члени нашої команди.

Взагалі не просто передати словами ту ейфорію. Це навіть важко порівняти з власними перемогами на ринзі, адже там все залежить лише від тебе. Мабуть, щось схоже було в 1996-му в Атланті, коли брат виграв олімпійське «золото».
Варто згадати і неабияке єднання нашої делегації. До неї входили люди з різним життєвим досвідом, становищем в суспільстві, політичними поглядами. Але ідея проведення Євро-2012 в нашій країні стерла всі ці грані. Ми у всіх питаннях відчували себе єдиною командою, якій доля дала історичний шанс. Ми перемогли завдяки згуртованості і самовідданій роботі на благо Батьківщини. Так само сьогодні Євро єднає всю Україну у підготовці до чемпіонату.

Після 4 років роботи можу сказати на 100%, що Євро все одно відбудеться на нашій землі. І зараз ми дискутуємо лише про якість – щоб все пройшло на високому організаційному рівні – як в Європі. Щоб кожен гість, який приїхав до нас, почувався як вдома, щоб закохався в нашу країну, і йому хотілось повернутись сюди.

Oleg.jpgОлег Блохін, офіційний посол Євро-2012, відомий футболіст і тренер:

 

У Кардіффі в останній день українська команда прийшла, знаючи приблизний розклад – або Італія, або ми з Польщею. Було нервове напруження – я навіть не пам’ятаю слів, які говорив у своєму виступі. Просто абстрагувався і чекав остаточного вердикту. Та коли виграли – це був такий адреналін! Ми тішились, як діти. Хочеться таке ще раз пережити, коли в нас проходитиме Євро. Переконаний, це буде один з найкращих чемпіонатів. А чи буде спортивний результат – подивимось. В спорті загадувати не можна.

Перемога в Кардіффі – великий успіх країни, можливо, найголовніше досягнення за роки її незалежності. Адже ми бачимо, як кардинально міняється країна на очах. Хоча треба визнати, що чотири роки підготовки йшли нелегко. Спочатку була ейфорія, потім уряд занадто вдарився в політику і дискусії щодо Євро – в результаті ми мало не втратили право на проведення чемпіонату. Але потім було переосмислення:  зрозуміли, що треба зробити все можливе, щоб не тільки зберегти, але й достойно провести свято. За останній рік багато змінилось. І Борис Колесніков, відповідальний за цей проект, і Уряд загалом, і організатори турніру прийшли до розуміння, як ефективно підготувати країну. Тепер ми йдемо в правильному напрямку.

Євро-2012 – це престиж країни. Чудово, коли у нас все це з’явиться вже в готовому вигляді -  нові стадіони, нові готелі, дороги, до нас поїдуть десятки тисяч туристів. Ми самі в один день здивуємось, що можна справді краще жити.

lubkivskyj_350.jpgМаркіян Лубківський, директор МОК:

 

Попри те, що проект готується в складних умовах, у непростій економічній ситуації, від того наша перемога буде мати більшу ціну.  Я переконаний, що Україна гідно, на високому рівні проведе цей проект. У нас вистачить і знань, і зусиль для того, щоб потім всі сказали: це справді найкраще Євро за всю історію чемпіонату. Мене в Кардіффі не було. Але я дуже добре пригадую, як задовго до Кардіффу на розвідку приїжджали делегації УЄФА на розвідку. Пам’ятаю, як не вірилося в те, що можна мати турнір, одержати право на його проведення.  Тоді було уявити, який це великий об’єм робіт. Сьогодні багато зроблено - будівництво, організація, безпека, зараз на часі підготовка управлінської складової. Хочеться, щоб усі об’єкти не тільки працювали, а стали взірцем для інших.

leonid-kravchuk.jpgЛеонід Кравчук, перший президент України:

 

Перемога 4 роки тому варта була всіх тих зусиль та навантажень, які вона принесла з собою. По-перше, для України отримання права на проведення загальноєвропейського футбольного форуму означає, насамперед, високий рівень політичного визнання, довіри до країни. По-друге, для нас перемога у Кардіффі стала мобілізуючим фактором, що об’єднав всю вертикаль влади навколо підготовки до чемпіонату. Взяти хоча б масштабне будівництво доріг, стадіонів, готелів, аеропортів. Раніше у нас не було такого стимулу і такої готовності, необхідного ресурсу - і ці питання довгий час відкладались «на потім».

І по-третє, ми отримаємо безцінний досвід, якого б ще довгі роки не отримали без Євро – працювати масштабно, швидко, ефективно і якісно, думати про майбутнє країни. Ми піднімаємося до європейського, міжнародного рівня відповідальності. Тож Україна отримала справді історичний шанс, і втратити його було б великою помилкою. Звичайно, у порівнянні з іншими країнами, що приймали ЧЄ, Україні доводиться будувати все самотужки, коштом державного бюджету. Але треба чітко розуміти, що створюється те, що буде працювати на Україну ще десятки років.

Сьогодні два стадіони готові, ще зводяться арени в Києві і Львові. На очах у людей міняються приймаючі міста. Кожен може бачити, що будуються і мости, і дороги, і готелі, зводяться аеропорти. Переконаний, що за інфраструктуру України, зокрема, спортивну, нам не буде соромно.
Та треба прагнути підготувати на найвищому рівні усі напрямки. Іноземці зрозуміють, що молода країна не може досягти навіть за 20 років того, на що їх країнам знадобилося 100-200 років. Наші гості побачать і очевидні досягнення. Наприклад, якщо говорити про рівень комфорту, до якого звикли іноземці, то на час відкриття Євро ми  зможемо запропонувати їм зручності на тверді чотири зірки. З іншого боку ми маємо «Донбас Арену», яка перевершить усі очікування іноземців.  

 

Джерело: http://ukraine2012.gov.ua/comments/47269/

 
< Попередня   Наступна >